کد خبر : 1939847 | 04 خرداد 1402 ساعت 16:05 | 22.3K بازدید | 3 دیدگاه

سقف در مزایا و آپشن؛

قانونی که مربیان و فوتبالیست‌ها دوست ندارند!

مربیان و بازیکنان نمی‌توانند بیش از یک مبلغ مشخص مزایا و آپشن دریافت کنند.

قانونی که مربیان و فوتبالیست‌ها دوست ندارند!

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال امروز دستورالعمل و ابلاغیه جدیدی منتشر کرد که در آن بندهای قابل انتقادی از سوی باشگاه‌ها یا بازیکنان، مربیان و... وجود دارد و یکی از این مسائل مرتبط به بحث مزایا و آپشن‌ها می‌شود.

فوتبالیست‌ها و بعضا مربیان در قراردادهایشان مزایا یا آپشن در نظر می‌گیرند؛ به این صورت که در صورت کسب یک رتبه مشخص، قهرمانی، کسب سهمیه آسیایی، رسیدن به یک آمار تعیین شده برای برد در طول یک فصل، زدن تعداد مشخص گل و... یک مبلغ به قرارداد پایه آنها اضافه شود، اما حالا قانون جدید دست‌شان را می‌بندد.

بسیاری از بازیکنان تیم‌های مدعی لیگ برتر آپشن بالایی که بعضا یک‌سوم یا بیشتر از قراردادشان می‌شود را به‌عنوان پاداش قهرمانی قرار می‌دهند یا از سوی دیگر برخی باشگاه‌ها با بازیکنان خود به ازای هر بازی مبلغ مشخصی به‌عنوان آپشن قرار می‌دهند که فدراسیون به مقابله با این موضوع پرداخته است.

در بند چهاردهم قانون جدید فدراسیون فوتبال آمده است: «در تعهدات مالی باشگاه، جمع میزان مزایا و آپشن‌های مندرج در قرارداد، نمی‌تواند بیش از بیست درصد مبلغ پایه قرارداد یک فصل در نظر گرفته شود.»

1879604

اکنون باید دید بازیکنان، مربیان و البته باشگاه‌ها چه راهکاری برای تغییر در شکل قراردادهایشان برای افزایش مبلغ پایه در نظر می‌گیرند و احتمالا هم این اتفاق می‌افتد!

دیدگاه‌ها