کد خبر : 1940174 | 06 خرداد 1402 ساعت 11:49 | 519 بازدید | 0 دیدگاه

برگزاری نشست هیئت رئیسه کنفدراسیون ووشو آسیا

مهدی علی نژاد به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون ووشو آسیا در پنجاه‌ودومین نشست این نهاد بین‎‌المللی حضور یافت.

برگزاری نشست هیئت رئیسه کنفدراسیون ووشو آسیا

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، پنجاهمین و دومین نشست هیئت رئیسه کنفدراسیون ووشو آسیا در جزیره بوراکای فیلیپین با حضور مهدی علی‌نژاد نایب رئیس این کنفدراسیون و سایر اعضا برگزار شد.

در ابتدا این نشست "فوک چون وان" رئیس کنفدراسیون ووشو آسیا از تلاش‌‎های صورت گرفته توسط تمامی اعضای این نهاد بین‌المللی ورزش تقدیر و تشکر کرد. پس از آن نیز، صورت جلسه نشست پیشین این کنفدراسیون که به صورت آنلاین برگزار شده بود، به تایید اعضا حاضر هیئت رئیسه رسید.

"چان ونگ کیت" دبیرکل کنفدراسیون ووشو آسیا گزارش را از فعالیت‌های صورت گرفته در یک سال گذشته به ویژه در خصوص بازی‌های جنوب شرق آسیا که به میزبانی کامبوج برگزار شد، ارائه داد. در همین راستا مشکلاتی جدی در حاشیه برگزاری این مسابقات توسط کشور میزبان به وجود آمده که در آن قوانین فدراسیون بین‌المللی ووشو و کنفدراسیون آسیا در چنیدن مورد به صورت جدی نقص شده است. علی‌رغم تذکرات مدیرفنی این مسابقات و همچنین مسئولین مربوطه کنفدراسیون آسیا، میزبان توجهی به موارد نداشته است.

در همین راستا، مقرر شد گروهی متشکل از 4 نائب رئیس فدراسیون آسیا به نام‌های "مهدی علی‌نژاد"، "ژانگ کیوپینگ"، "جولیان کاماچو" و "کیم فت" به همراه "سامسونگ کو" که مدیرفنی این مسابقات بوده است به مسئولیت عضو ایرانی این هیئت رئیسه، گزارشی در خصوص حوادثی که در این پیکارها رخ داده است، به کمیسیون اخلاق فدراسیون بین‌المللی ووشو و شورای المپیک آسیا ارائه داده شود.

همچنین در این نشست، در خصوص یازدهمین دوره مسابقات جوانان آسیا که قرار است به میزبانی ماکائو برگزار شود و بازی‎‌های آسیایی 2023 هانگژو گفت‌وگو و تبادل نظر صورت گرفت.

در پایان نیز ترکیب اعضای هیئت رئیسه و کمیته‌های کنفدراسیون ووشو آسیا طی دوره پیش‎رو بررسی و تصمیماتی لازم اتخاذ شد. همچنین مقرر شد نشست بعدی هیئت رئیسه کنفدراسیون ووشو آسیا در حاشیه برگزاری بازی‌های آسیایی در هانگژوی چین تشکیل شود.

دیدگاه‌ها