کد خبر : 1966158 | 26 شهریور 1402 ساعت 23:14 | 113.7K بازدید | 3 دیدگاه

ضربه کشتی‌گیر گرج روی صورت قهرمان آملی

پتریاشویلی جنبه باخت به زارع را نداشت! (عکس)

گنو پتریاشویلی که از امتیازهای پیاپی امیرحسین زارع عصبانی شده بود، با یک حرکت ناجوانمردانه، ضربه‌ای را به صورت کشتی‌گیر ایرانی وارد کرد.

پتریاشویلی جنبه باخت به زارع را نداشت! (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، کمتر کسی انتظار چنین نمایش درخشانی را از امیرحسین زارع داشت. دلاور آملی توانست در دیدار فینال فوق سنگین کشتی آزاد قهرمانی جهان، در حالی‌که 82 ثانیه از مبارزه باقی مانده بود، کار گنو پتریاشویلی را یکسره کند و مدال طلای این مسابقات را به خود اختصاص دهد.

ویدئو: 310902

زارع که پس از شکست در مرحله نیمه نهایی المپیک 2020 توکیو برابر این کشتی‌گیر گرجستانی موفق شده بود در فینال قهرمانی جهان سال 2021 از او انتقام بگیرد، در جدال سوم نیز مچ گنو پتریاشویلی را خواباند و مدال خوش رنگ طلای این مسابقات را از آن خود کرد.

کشتی‌گیر فوق سنگین تیم ملی آزاد ایران در شرایطی موفق شد در فاصله یک دقیقه و 22 ثانیه مانده به پایان مبارزه مقابل دارنده سه مدال طلا، دو نقره و سه برنز جهان و همچنین یک نقره و یک برنز المپیک به برتری 10 بر صفر برسد که گنو پتریاشویلی در یک صحنه، از کوره در رفت و یک حرکت غیراخلاقی انجام داد.

1926498
1926497
1926499

زارع که ابتدا یک خطای فنی از پتریاشویلی گرفت و سپس دو مرتبه او را از تشک بیرون کرد، در وقت دوم نیز او را در آستانه خروج از تشک خاک کرد تا حساب کار پنج بر صفر شود. کشتی‌گیر آملی در ادامه برای سومین بار حریف قدرتمند خود را به خارج از تشک هدایت کرد تا نتیجه مبارزه 6 بر صفر شود.

پتریاشویلی که در این لحظات کنترل خود را از دست داده بود، در حرکاتی زشت و ناجوانمردانه، ضربه‌ای را به صورت امیرحسین زارع وارد کرد ولی کشتی‌گیر بااخلاق تیم ملی ایران هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداد و حتی در ادامه این زارع بود که به دلجویی از حریف خود پرداخت.

این حرکت زشت پتریاشویلی باعث شد تا داوران یک اخطار نیز برای او در نظر بگیرند و در نهایت زارع موفق شد با نتیجه 10 بر صفر این کشتی‌گیر عنوان‌دار و قدرتمند را شکست دهد و قهرمان جهان شود.

دیدگاهها