کد خبر : 1968208 | 04 مهر 1402 ساعت 14:27 | 5.9K بازدید | 3 دیدگاه

شیرانی: مقابل ژاپن کنترل بازی از دست‌مان خارج شد؛

می‌خواهیم هندبال را روی سکوی بازی‌هایی آسیایی ببریم

بازیکن تیم ملی هندبال ایران گفت: به‌دنبال نمایش جانانه مقابل عربستان هستیم تا به مرحله حذفی صعود کنیم و یک‌دل می‌شویم تا در بین چهار تیم برتر حضور داشته باشیم.

 می‌خواهیم هندبال را روی سکوی بازی‌هایی آسیایی ببریم

به گزارش "ورزش‌سه"، علی شیرانی ملی‌پوش هندبال ایران درخصوص شرایط آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو چین اظهار کرد: از حدود یک‌ماه‌ونیم قبل اردوهای تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو آغاز شد و در دوره انتخابی به‌مدت یک‌ماه در کشور صربستان اردوی آماده‌سازی را پشت‌سر گذاشتیم. حدود دو هفته برای تمرینات تیمی و دو هفته دیگر در شرایط مسابقه با چند رقیب در قالب تورنمنت بازی کردیم. در آن زمان شرایط خیلی‌خوبی داشتیم اما بچه‌های تیم ملی در پنجره نقل‌وانتقالات که شرایط باشگاه‌ها نیز در بحث قراردادها خاص بود مقداری استرس داشتند که به کمک فدراسیون و باشگاه‌ها همه‌چیز خوب پیش رفت.

وی در رابطه با وضعیت تیم ملی نیز افزود: اردویی که در صربستان داشتیم از لحاظ بدنی کمک زیادی به تیم‌مان کرد چرا که تمرینات فوق‌العاده‌ای را انجام دادیم؛ با این وجود غیبت بچه‌های لژیونر در اردوی پایانی تیم ملی که منجر به عدم حضورشان در بازی‌های آسیایی شد مقداری شرایط را سخت‌تر کرد. محمدرضا اورعی و پویا نوروزی به‌علت اینکه المپیک آسیایی در تقویم باشگاه‌های اروپایی جای ندارد از سمت باشگاه‌های‌شان اجازه همراهی تیم ملی را پیدا نکردند‌.

بازیکن تیم ملی هندبال مردان ایران درباره وضعیت انفرادی‌اش و دعوت به تیم ملی گفت: من‌هم باتوجه به اینکه به اردوهای جهانی سال گذشته تیم ملی نیز دعوت شده بودم و تا لحظه آخر در کنار تیم حضور داشتم نتوانسته بودم در مسابقات جهانی به تیم ملی کمک کنم اما باتوجه به اینکه آقای وویوویچ بازی‌های من در گیتی‌پسند را آنالیز کرده بود، مجددا برای اردوهای سال جاری به تیم ملی دعوت شدم و خداروشکر توانستم عملکرد خوبی در اردوی صربستان داشته باشم.

1931147

علی شیرانی خاطرنشان کرد: همچنین باتوجه به اینکه محمدرضا اورعی هم نتوانست اجازه باشگاه خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی بگیرد من دو روز دیرتر از سایر بچه‌ها به چین آمدم. در حال حاضر خوشبختانه شرایط خوبی دارم و تمرینات خیلی‌خوبی قبل از حضور در اردوها با تیم گیتی‌پسند داشتم و کاملا آماده‌ام تا در بازی‌ها در حد توان به تیم ملی کمک کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا ایران به‌راحتی از سد مغولستان گذشت اما در بازی دوم اسیر ژاپن شد؟ تصریح کرد: بازی نخست‌مان مقابل مغولستان که جزو تیم‌های نه‌چندان قدرتمند آسیا محسوب می‌شود خیلی‌خوب به پایان رسید و بدون مشکل در برابرشان قرار گرفتیم و با اختلاف بسیار زیاد به پیروزی دست پیدا کردیم. در بازی دوم مقابل ژاپن همه بچه‌ها و کادرفنی همه‌جوره تلاش کردیم؛ از روزهای قبل تمام فکر و ذکرمان این بود که باید از پس ژاپن بربیاییم و کار را باید تمام می‌کردیم اما روز خوبی برایمان نبود. ژاپن طی دو سال اخیر تغییر و تحولات زیادی داشته و با تیم قبلی به تورنمنت نیامده بود اما هماهنگی زیادی بین‌شان وجود داشت و بازی از دست‌مان در رفت.

ملی‌پوش هندبال ایران با اشاره به انگیزه بالای تیم ملی برای پیروزی در بازی فردا مقابل عربستان و صعود به مرحله حذفی تاکید کرد: انشالله در برابر عربستان نمایش جانانه‌ای ارائه خواهیم کرد و با پیروزی مقابل این تیم از گروه‌مان صعود می‌کنیم.

علی شیرانی همچنین با تشکر از حمایت باشگاه و مربیان خود گفت: از باشگاه خوب گیتی‌پسند که همواره از اعضای تیم‌های خود حمایت می‌کند و همیشه هوای من و سایر بازیکنان را داشته است و به‌عنوان پشتوانه باعث شده بازیکنان به دستاوردهای خوبی برسند. از کادرفنی تیم هندبال گیتی‌پسند و در راس آن کیوان صادقی که چندین سال است افتخار شاگردی‌شان را دارم تشکر می‌کنم و همچنین رسول کشانی که از بچگی معلم و مربی من بوده بابت حمایت‌های‌شان تشکر می‌کنم.

وی در پایان درخصوص هدف و دورنگاه تیم ملی هندبال ایران در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: از هدف تیم ملی در تورنمنت بازی‌های آسیایی هم می‌توانم به حضور در جمع چهار تیم برتر اشاره کنم؛ همه بچه‌ها یک‌دل و هم‌قسم شده‌ایم تا به این مهم برسیم و اگر توانستیم در نیمه‌نهایی باشیم از تمام ظرفیت‌های‌مان برای رفتن روی سکو استفاده خواهیم کرد.

دیدگاهها