کد خبر : 1970275 | 12 مهر 1402 ساعت 16:00 | 118.7K بازدید | 31 دیدگاه

حذف سنگنوردان ايرانى با يک اشتباه عجیب

ملی‌پوشان سنگ‌نوردی ایران از صعود به مرحله نیمه‌نهایی و کسب مدال بازماندند.

حذف سنگنوردان ايرانى با يک اشتباه عجیب

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات سنگ‌نوردی سرعت تیمی بازی‌های آسیایی هانگژو، امروز (چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲) در استادیوم «شائوژینگ ککیائو یانگشان» برگزار شد. صبح امروز تیم ملی سنگ‌نوردی مردان ایران متشکل از رضا، میلاد و مهدی علیپور در مرحله مقدماتی موفق شد قزاقستان را شکست دهد و با ایستادن در رتبه سوم پایین‌تر از اندونزی و چین راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود.

اندونزی، هنگ کنگ، چین، کره جنوبی، پاکستان، تایلند، سنگاپور، مغولستان، قزاقستان و ایران در این رقابت‌ها حضور داشتند. از آنجایی که تنها ۱۰ تیم در این ماده حاضر بودند، مرحله یک‌هشتم نهایی برگزار نشد.

1935703

در مسابقات سرعت تیمی، سه سنگ‌نورد از هر کشور کنار هم قرار می‌گیرند و ابتدا اولین نفری که سرمربی انتخاب کرده بالا می‌رود. هر زمان او انتهای دیواره را لمس کرد، نفر دوم اجازه حرکت دارد. نفر سوم هم بعد از لمس نهایی هم‌تیمی خود از دیواره بالا می‌رود. مجموع زمان‌های سه سنگ‌نورد محاسبه شده و رکورد تیمی به ثبت می‌رسد.

1935704

اندونزی و چین میزبان همراه با ایران، مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی بودند. اندونزی «ودریک لئوناردو» سربع‌ترین مرد عمودی جهان را در اختیار داشت. او با ۴ ثانیه و ۹۰۲ هزارم ثانیه رکورددار دنیا است؛ رکوردی که به مدت چهار سال در اختیار رضا علیپور بود.

1935705

رقابت‌های مراحل یک‌چهارم، نیمه‌نهایی و فینال از ساعت ۲۰ امشب به صورت متوالی برگزار شد. ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف سنگاپور رفت اما خطای استارت اولین سنگ‌نورد ایران سبب شد همان ابتدا تکلیف تیم برنده مشخص شود و دو ملی‌پوش دیگر کشورمان اجازه حرکت هم پیدا نکنند.

1935706

بدین ترتیب تیم ملی سنگ‌نوردی مردان ایران از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند و شانس کسب مدال را از دست داد.

شب گذشته در پایان رقابت انفرادى رضا علیپور قهرمان آسیا و جهان موفق شد با ثبت زمان پنج ثانیه و ۳۰۲ هزارم ثانیه مدال طلای خود در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را تکرار کند و تعداد مدال‌های طلای کاروان ایران را به عدد ۶ برساند.

1935707

دیدگاه‌ها