کد خبر : 1981128 | 29 آبان 1402 ساعت 11:57 | 2.2K بازدید | 3 دیدگاه

وزیر ورزش: درد کشتی را می‌فهمم

دولت باید از کشتی به‌صورت ویژه حمایت کند

وزیر ورزش و جوانان بر حمایت ویژه وزارت ورزش و مجموعه دولت از کشتی به عنوان پرافتخارترین رشته ورزشی ایران تاکید کرد.

دولت باید از کشتی به‌صورت ویژه حمایت کند

به گزارش "ورزش سه"، و به نقل از ایسنا، کیومرث هاشمی در مراسم تقدیر از ملی‌پوشان کشتی که در فدراسیون کشتی برگزار شد، در سخنانی با خوش‌آمدگویی ویژه به سردار سلامی فرمانده سپاه در این مراسم اظهار کرد: حضور شما باعث دلگرمی جامعه ورزش می‌شود و از این بابت خوشحالیم.

وی افزود: بیش از ۶۰ درصد مدال‌های المپیک ما که اهمیت بالایی دارد، توسط کشتی به‌دست آمده است. نزدیک نیمی از مدال‌های ما در بازی‌های آسیایی توسط کشتی به‌دست آمده و در رقابت‌های قهرمانی جهان هم مدال‌های زیادی کسب شده است بنابراین باید نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: از روزی که دبیر آمده اتفاقات خوبی در زیرساخت‌ها و روند این رشته به‌وجود آمده است. ما نیز باید نگاه وسیع‌تری نسبت به رشته‌های مدال‌آور داشته باشیم. نمی‌خواهم بگویم چه کاری برای حمایت از قهرمانان می‌خواهیم انجام دهیم اما رئیس جمهور با کلیات اختصاص مسکن به قهرمانان ورزش موافق است تا دغدغه مدال‌آوران ما در جهانی، المپیک و بازی‌های آسیایی رفع شود. 

هاشمی ادامه داد: کشتی رشته اول ماست و نیاز به توجه ویژه دارد. ما باید در ۹ مولفه که نیازمند حمایت است، کمک کنیم. اول بحث حمایت مالی است که باید از طرق مختلف مد نظر قرار گیرد. البته حرکات خوبی انجام شده اما کافی نیست. دولت باید توجه خود به رشته کشتی را بیشتر کند. حکمرانی عالمانه مد نظر مقام معظم رهبری طلب می‌کند تمام هم و غم خودمان را به سمت توسعه رشته‌های مختلف بر اساس پتانسیل آن‌ها در استان‌های مختلف داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: مثلا در انزلی و قائمشهر که مهد فوتبال است ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نداریم اما در کاشان که فوتبال نداریم ورزشگاه ساخته شده است. باید تعارف‌ها را کنار بگذاریم تا سرمایه‌هایمان هدر نرود. قطعا دولت همه حمایت‌های لازم را از قهرمانان خواهد داشت. وظیفه ما در وزارت ورزش با همراهی کمیته المپیک حمایت از ورزشکاران است. اگر می‌خواهیم قهرمانان بیشتری در کشتی داشته باشیم چاره‌ای جزء توسعه این رشته در سراسر کشور نداریم. 

هاشمی افزود: دبیر در بحث ایجاد زیرساخت‌ها اقدامات بسیار خوبی داشته و قرار است با همکاری آموزش و پرورش تمام سالن‌های کشتی تحت مدیریت واحد قرار گیرند. ارتقای مربیگری نیز دیگر مولفه مهمی است که باید در همه رشته‌ها مورد توجه قرار گیرد. ما تجارب خوبی را در کشتی داریم و پیشکسوتان خوبی داریم که افتخارات زیادی را به همراه داشته‌اند و باید از تجارب آن‌ها استفاده شود. اعتقاد داریم گرفتن میزبانی رقابت‌های بین‌المللی برای کشور ما اهمیت ویژه‌ای دارد. 

وزیر ورزش در پایان گفت: در اکثر رشته‌ها به پژوهش و نوآوری اهمیت داده نشده و باید از ظرفیت جامعه دانشگاهی استفاده شود. به عنوان خادم ورزش و کسی که سال‌ها در بدنه ورزش بوده درد کشتی را می‌فهمم و قول می‌دهم اگر در گذشته در حق کشتی کوتاهی شده آن را درک کنم و حمایت ویژه از کشتی خواهیم داشت.

دیدگاهها