کد خبر : 1981233 | 29 آبان 1402 ساعت 19:39 | 41.1K بازدید | 38 دیدگاه

بیرانوند، سد محکم ایران مقابل مهاجم سری آ

بعد از کلین‌شیت برابر هنگ‌کنگ، اکنون بیرانوند به دنبال تکرار این اتفاق در دومین بازی در مسیر انتخابی جام جهانی است.

بیرانوند، سد محکم ایران مقابل مهاجم سری آ

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا بیرانوند که پنج بازی در جام جهانی در کارنامه‌اش دیده می‌شود، اکنون به عنوان شماره یک ایران در چالشی دوباره به دنبال تحقق هدف صعودی دوباره به این رقابت‌ها قرار دارد.

شماره یک ایران که در جام جهانی قبلی و دیدار مقابل انگلیس به شدت آسیب دید، بازی مقابل ولز را به این شکل از دست داد. با این حال بیرانوند که طی دو دوره قبلی صعود به جام جهانی نقشی پررنگ و رکوردار در حفظ دروازه‌اش داشته، اکنون امیدوار است این روند را در رقابت جدید نیز دنبال کند.

بیرانوند مقابل هنگ‌کنگ موفق به کلین‌شیت شده تا اولین بازی را به این شکل به پایان برساند و اکنون امیدوار است این اتفاق در دومین بازی و برابر ازبکستان نیز برای او تکرار شود. هرچند ازبکستان به عنوان رقیبی سرسخت و قدرتمند در خانه، کار سخت‌تری پیش روی شماره یک تیم ملی و البته خط دفاعی ایران خواهد گذاشت و باید دید بیرانوند قادر خواهد بود از این بازی نیز دست پر از زمین خارج شود یا خیر.

او در بازی مقابل استقلال تاجیکستان یکی از مهره‌های ارزشمند پرسپولیس محسوب می‌شد که علی‌رغم توقف سرخپوشان و کمرنگ شدن شانس صعود، بارها توانست برابر حملات حریف مانع بزرگی علیه آنها شکل دهد و در پایان بازی نیز به عنوان بازیکن برتر زمین انتخاب شد.

بیرانوند اکنون در دومین بازی از مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی برابر ازبکستان نیز شانس حضور در ترکیب را دارد. او تاکنون در ۶۱ بازی ملی ۳۸ بار کلین‌شیت کرده و تنها ۲۸ بار دروازه خود را بازشده دیده است.

شومورودوف و شکوروف دو بازیکن خطرناک خط حمله ازبکستان هستند که در بازی قبلی این تیم مقابل ترکمنستان سه گل به ثمر رساندند و باید دید بیرانوند مقابل آنها چه نمایشی خواهد داشت. الدر شومورودوف در کالیاری ایتالیا بازی می‌کند و مهاجم نوک ازبک‌هاست.

دیدگاهها