کد خبر : 2001643 | 23 بهمن 1402 ساعت 15:20 | 18.3K بازدید | 31 دیدگاه

رکورد استثنایی با ۱۴ بازی بدون باخت؛

قطر آماده نصب ستاره سوم بر روی پیراهن

نشریه الرایه قطر با انتشار گزارشی به تمجید از نسل طلایی فوتبال این کشور پرداخت.

قطر آماده نصب ستاره سوم بر روی پیراهن

به گزارش "ورزش سه"، و به نقل از الرایه قطر، بازیکنان قطر با کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا برای دومین بار متوالی، دستاوردی شگفت‌انگیز برای فوتبال قطر کسب کردند بود. این نسل با یک عملکرد قهرمانانه کار خود را به پایان رساند. بازیکنان مبارز با عزت و افتخار به سربلندی دست یافتند و هیچ چیز مهم‌تر از این نبود. حتی خوش‌بین‌ترین افراد هم انتظار نداشتند که عنابی‌ها به این مرحله برسند و قهرمان شوند اما مردان قطر، غیرممکن ها را فتح کرد به آرزوی زیبای کشور رسید.

قطر، جام گران‌قیمت را در آغوش گرفت، ستاره دوم پیراهن تیم ملی را تزیین کرد‌، شادی همه خانه‌ها را فرا گرفت، همه به قهرمانان و دستاورد تاریخی خوشحال و افتخار کردند. بازیکنان نام خود را با حروف طلایی در تاریخ فوتبال قطر نوشتند. بدون شک بهترین نسل تاریخ فوتبال قطر، همین نسل است که دو بار پیاپی قهرمان آسیا شده است. با وجود سختی‌ها در راه رسیدن به فینال، قطر بر قوی‌ترین تیم‌ها غلبه کرد و پس از یک بازی قهرمانانه مقابل قهرمان اردن عنوان قهرمانی را به دست آورد.

بازیکنان عنابی قهرمان به تمام معنا بودند. آنها شگفت‌انگیزترین نمونه‌های استقامت، عزم و اراده را برای رسیدن به رویا رقم زدند. هر بازیکنی به توانایی‌های خود ایمان داشت و این عنوان را هدف خود قرار داد. در نهایت 419 روز پس از تاج گذاری یاران مسی در جام جهانی 2022 قطر، یاران حسن الهیدوس در هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا به یک دستاورد تاریخی رسیدند که هیچکس انتظارش را نداشت.

هواداران قطر، اولین حامی آنها در این حماسه تاریخی بودند. پرده مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 قطر عصر روز شنبه با یک فینال تاریخی پایین کشیده شد، اما در خاطره هر فردی حک خواهد شد. قطر با این دستاورد تاریخی به این نسل از بازیکنان و آنچه به فوتبال داده‌اند، افتخار می‌کند.

بولت ذوب آهنمشارکت همه بازیکنان
مارکز لوپز سرمربی اسپانیایی تیم ملی قطر، در مسابقات قاره‌ای به همه بازیکنان اعتماد کرد و تقریباً تمام بازیکنانی که در لیست این تیم حضور داشتند، در 7 مسابقه بازی کردند. لوپز در اردوی تیم نیز جوی مثبت و رقابتی ایجاد کرد و در این موفقیت قطر نقش کلیدی داشت.

بولت ذوب آهنقطر جوایز فردی را درو کرد
بازیکنان تیم ملی قطر برای دومین‌بار پیاپی بر جوایز انفرادی تسلط داشتند. اکرم عفیف به عنوان بهترین بازیکن قطر 2023 معرفی شد و جایزه بهتریک گلزن مسابقات را هم با 8 گل به دست آورد. این در حالی است که هم تیمی‌اش، معز علی، هر دو جایزه را در دوره قبلی کسب کرده بود. میشل برشم نیز جایزه بهترین دروازه‌بان مسابقات در سال 2023 دریافت کرد، در حالی که سعد الدوساری، این جایزه را در دوره قبلی از آن خود کرده بود.

بولت ذوب آهن14 مسابقه بدون باخت
قطری‌ در دومین دوره متوالی قاره‌ای در هیچ مسابقه‌ای شکست نخورد. این تیم در جام ملت‌های آسیا 2023 در تمامی بازی‌های خود پیروز شد که البته یک پیروزی در ضربات پنالتی مقابل تیم ملی ازبکستان در مرحله یک چهارم به دست آمد. تیم ملی قطر در هفت بازی متوالی در دوره 2019 پیروز شد و در این دوره هم تعداد بردهای متوالی خود را به 14 رساند.

بولت ذوب آهن14 گل زده و تنها 5 گل خورده 
عنابی‌ها در این مسابقات توانست 14 گل به ثمر برسانند و 5 گل دریافت کنند. این تیم در مرحله گروهی گلی دریافت نکرد و پنج‌بار موفق به گلزنی شد، سپس با نتیجه 2-1 از تیم فلسطین گذشت و در مرحله یک چهارم نهایی هم پس از تساوی 1-1، در ضربات پنالتی 3-2 برابر ازبکستان پیروز شد. قطری‌ها سپس 3-2 ایرانی را شکست دادند و در فینال 3-1 اردن را مغلوب کردند.

دیدگاهها