کد خبر : 2009011 | 26 اسفند 1402 ساعت 03:17 | 4.7K بازدید | 3 دیدگاه

جوان‌ها موثرند و این یعنی به هدفم رسیده‌ام؛

اردلان: آرزوی هر مربی کار کردن در سپاهان است

سرمربی زنان سپاهان نکات جالبی را در خصوص نتایج پر فراز و فرود تیمش در گفت‌وگو با "ورزش سه" مطرح کرد.

اردلان: آرزوی هر مربی کار کردن در سپاهان است

به گزارش "ورزش سه"، بعد از تساوی زنان سپاهان مقابل خاتون بم (مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر زنان) در هفته پانزدهم، این تیم تبدیل به تنها لیگ برتر زنان شد که در طول فصل جاری، برابر هر سه تیم مدعی و بالانشین جدول، موفق به کسب امتیاز شده است. زنان سپاهان در نیم فصل دوم، موفق به شکست ملوان شد و از خاتون بم و شهرداری سیرجان هم مساوی گرفت تا تاثیر زیادی در تعیین قهرمان این فصل داشته باشد. به همین دلیل به سراغ نیلوفر اردلان، سرمربی جوان سپاهان رفتیم تا با او گفت‌وگوی کوتاهی در خصوص نتایج تیمش در این فصل از رقابت‌ها داشته باشیم. تیمی که در قامت مدعی ظاهر نشد اما برای تمام مدعیان دردسر ایجاد کرد.

اردلان در ابتدای گفت‌وگو با ما گفت: با توجه به تغییر ساختاری که در تیم ما نسبت به سال گذشته ایجاد شده بود و ما برای این فصل ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را در اختیار داشتیم؛ می‌دانستیم که کار بسیار سختی را آغاز کردیم. نیم فصل نخست با تمام سختی‌هایش برای ما گذشت و از ابتدا هم پیش‌بینی می‌کردیم که در نیم فصل دوم شرایط قرار است بهتر شود. می‌دانستیم که در نیم فصل دوم به سیستم دلخواهمان نزدیک خواهیم شد و همین اتفاق هم رخ داد تا بتوانیم از نام سپاهان دفاع کنیم.

او ادامه داد: در نیم فصل اول امتیازات بسیار بدی را از دست دادیم مثلا مقابل تیم شیراز نباید بازی مساوی می‌شد؛ هرچند که داوری هم در آن مسابقه تاثیر مستقیم داشت اما به هرحال فوتبال همین است. ما باید در 90 دقیقه نتیجه لازم را می‌گرفتیم تا داوری هم نتواند تاثیرگذار باشد.

1968099

سرمربی جوان سپاهان در خصوص نتایج تیمش در نیم فصل دوم و طی 6 مسابقه گذشته گفت: نیم فصل دوم را عالی شروع کردیم. ملوانی را شکست دادیم که الان در کورس قهرمانی است. دو بازی بسیار سخت خارج از خانه برابر شهرداری سیرجان و خاتون بم داشتیم که هر دو تیم را متوقف کردیم. اینجا باید از باشگاه سپاهان تشکر کنم که شرایطی را فراهم کردند تا یک هفته اردو در کرمان داشته باشیم و با تمام قوا به مصاف خاتون برویم.

او در خصوص درخشش بازیکن جوانش گفت: تیم ما از نظر روحی و روانی شرایط خیلی خوبی را تجربه می‌کند. در بازی مقابل خاتون کسی پاس گل داد که فقط 17 سال سن دارد و این چهارمین یا پنجمین بازی رسمی او در لیگ برتر بوده است. این یعنی جوانان ما نقش پررنگی در تیم ایفا می‌کنند. با توجه به هدف‌گذاری که داشتیم، درخشش جوانان ما را خوشحال می‌کند.

اردلان در خصوص ادامه فصل و چهار مسابقه باقی‌مانده گفت: هنوز مسابقات سختی مانده است. در ادامه راه به مصاف پالایش گاز ایلامی خواهیم رفت که بسیار تیم خوب و مدعی بوده و با هدایت بیان محمودی، درخشیده است. امسال اولین فصلی است که لیگ انقدر هیجان‌انگیز پیش می‌رود و قهرمان تا لحظه آخر مشخص نیست. از این بابت خیلی خوشحالم که می‌بینم فوتبال زنان انقدر رشد کرده است.

سرمربی جوان سپاهان در خصوص اینکه آیا در سپاهان ماندنی است یا نه گفت: صحبت‌هایی با باشگاه انجام دادیم؛ برنامه‌ریزی من هم برای حضور در سپاهان سه ساله بوده اما باید ببینیم در نهایت چه خواهد شد. ضمن اینکه آرزوی هر مربی‌ است که در تیم بزرگی چون سپاهان کار کند.

دیدگاه‌ها