کد خبر : 2009268 | 26 اسفند 1402 ساعت 20:28 | 62.7K بازدید | 25 دیدگاه

در مقابل دوربین ورزش سه؛

یحیی و حرف‌هایی که نزده بود!

یحیی گل‌محمدی بعد از مدت‌ها سکوت در مقابل‌ دوربین ورزش سه صحبت کرد.

یحیی و حرف‌هایی که نزده بود!

به گزارش ورزش سه، یحیی گل محمدی به سبب شغل و مسئولیت مهمی که به مدت تقریباً چهار سال در باشگاه پرسپولیس داشت، به جز نشست‌های خبری به ندرت در مقابل دوربین رسانه‌ها ظاهر می‌شد و به همین علت امکان نور انداختن روی بخش‌های دیگر زندگی شخصی یحیی یا مرور خاطرات ورزشی و دوران پرفراز و نشیب او برای مخاطبان دشوار بود.

اما بعد از استعفای پرحاشیه و جدایی از پرسپولیس در هفته‌های اخیر, فرصت شد تا ارتباط نزدیکتری با یحیی گل محمدی داشته باشیم و به همین علت حالا زوایای جدیدی از زندگی ورزشی او در مقابل چشم مخاطبان باز شده است. او حدود یک ماه قبل و در خلال جام ملتهای آسیا طی چند برنامه با "ورزش سه" مصاحبه کرد.

اما همان موقع از یحیی قول گرفته بودیم تا در یک مصاحبه مفصل دیگر در مورد مسائل جزئی و کمتر دیده شده زندگی شخصی و ورزشی خود صحبت کند و هفته گذشته بالاخره فرصت رخ داد و با سرمربی محجوب و خوش برخورد پرسپولیس در یک رستوران در غرب تهران ملاقات کردیم.

2002142

سرمربی سابق پرسپولیس برخورد بسیار گرم و مودبانه‌ای با ما داشته و البته در همان لحظات ابتدایی و با لحن شوخی خطاب به من گفت که البته چندین بار نیز علیه او مطالبی نوشته‌ام. البته من در سالهای اخیر به خاطر علاقه شخصی به یحیی گل محمدی همیشه حامی سرمربی موفق و پرافتخار پرسپولیس بودم و خدمت خود او نیز گفتم که اگر هم مطلبی توام با انتقاد بوده، صرفاً از سر خیرخواهی و به علت علاقه به این سرمربی بوده، وگرنه احتمالاً جدایی یحیی از پرسپولیس برای من شاید به اندازه خودش دشوار و تلخ بود.

از یحیی قول گرفته بودیم که در این مصاحبه در مورد بخش پنهان زندگی خود صحبت کند و پاسخ این سرمربی نیز به این پیشنهاد مثبت بود. یحیی در خلال مصاحبه و با لحنی توام با ناراحتی و حتی شاید بغض در مورد دوره بسیار دشوار بیماری تب مالت خود در اواسط دهه ۷۰ صحبت کرد. او در اوج دوران ورزشی خود به این بیماری مبتلا و به همین علت هم در حدود ۳۰ سالگی مجبور به جدایی از پرسپولیس شد.
 

2002150

شاید به ندرت در تاریخ فوتبال رخ داده که یک بازیکن در آستانه دهه سوم زندگی خود از یک تیم بزرگ جدا شده و بتواند سه سال بعد دوباره به این تیم برگردد. اما یحی گل محمدی که در سال ۷۸ در لیست فروش علی پروین قرار گرفته بود، در باشگاه فولاد تولدی دوباره داشته و موفق شد سه سال بعد و در تاریخ ۲۴ شهریور ۸۱ به عنوان گران‌ترین بازیکن وقت تاریخ فوتبال ایران دوباره لباس پرسپولیس را به تن کند. رکوردی شاید منحصر به فرد که در اختیار یحیی گل محمدی است.

تصور می‌کردیم یحیی از علی پروین بابت اینکه او را هنگام بیماری از پرسپولیس کنار گذاشته دلخور باشد، اما سرمربی پرسپولیس با نهایت احترام و ادب در مورد علی پروین صحبت کرده و حتی مدعی شد به سرمربی وقت پرسپولیس حق می‌داد و اگر شاید خود او هم روی نیمکت باشگاه بوده چنین تصمیمی در مورد یحیی گل محمدی می‌گرفته. یحیی حتی در خلال این مصاحبه فاش کرد برای درمان خود دست به دامان مادر و خواهرش شده و آنها با سشوار بدن او را گرم می‌کردند. به نظر می‌رسد تشخیص اشتباه پزشکان در آن مقطع به شدت به ضرر یحیی گل محمدی تمام شده و بالاخره یک دکتر تشخیص داده که این بازیکن به تب مالت مبتلا شده است. یحیی فاش کرد شاید در طول سال حدود ۱۰۰ آمپول به وی تزریق شده تا شرایط بازی کردن را داشته باشد.

جالب اینجاست که یحیی گل محمدی تازه بعد از ۳۰ سالگی دوران ملی بسیار موفق و باشکوهی داشت و این سرمربی با احترام بسیار در مورد بلاژوویچ و برانکو صحبت کرده و مدعی شد عمر فوتبالی خود را با آنها مدیون بوده است. شاید برای بازیکن بسیار دشوار باشد که در آستانه دهه سوم زندگی از یک تیم بزرگ جدا شده و مجبور شود در تیم دیگری بازی کند، اما این اتفاق برای یحیی رخ داد. سرمربی سابق پرسپولیس حتی فاش کرد روزهای ابتدایی در اهواز برای او بسیار دشوار گذشته و جدا شدن تیم مانند پرسپولیس و بازی کردن در فولاد چندان هضم‌شدنی نبوده است.

2002151

شاید در سال‌های اخیر یکی از انتقادات محسوس به یحیی گل محمدی این بود که او بارها در دوران حضور در پرسپولیس استعفا داده، اما سرمربی سابق این باشگاه فاش کرد این کار حتی مورد پسند خودش نیز نبوده و در واقع او از اعتبار خودش خرج می‌کرده تا شرایط و امکانات بهتری را برای باشگاه پرسپولیس فراهم کند. در واقع یحیی تاکید داشت این کار فقط در راستای منافع باشگاه پرسپولیس و برای بهتر شدن شرایط بوده و او حتی در این میان از نظر شخصی نیز بسیار ضربه خورده است. سرمربی پرسپولیس همچنین ابراز امیدواری کرد روزی در خارج از ایران نیز مربیگری کند، اما او به شکل جالبی مدعی شد عاشق کار کردن در ایران نیز هست و استعداد بازیکنان و شرایط ستاره‌های جوان، او را همیشه مجاب به کار در لیگ برتر ایران نیز می‌کند.

یحیی گل‌محمدی که در سال‌های اخیر کمتر صبحت کرده بود، در این مصاحبه در مورد دلایل جدایی از پرسپولیس صحبت کرد و البته مدعی شد علاقه دارد هنوز در لیگ برتر ایران کار کند، شاید در یک تیم جدید.

دیدگاه‌ها