کد خبر : 2009431 | 27 اسفند 1402 ساعت 14:02 | 3.7K بازدید | 10 دیدگاه

بهترین تیم سال امروز مشخص می‌شود!

مهم‌ترین هفته لیگ بیست و سه، در پایان سال 1402

هر 8 دیدار لیگ برتری امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که باعث می‌شود، آخرین هفته از لیگ در سال 1402 با شرایط خاصی دنبال شود.

مهم‌ترین هفته لیگ بیست و سه، در پایان سال 1402

به گزارش "ورزش سه"، هفته بیست و یکم لیگ برتر امروز با برگزاری تمامی دیدارها دنبال می‌شود تا پرونده لیگ در سال 1402 بسته شود و تیم‌ها پس از استراحتی نوروزی، خودشان را برای ادامه لیگ بیست و سوم آماده کنند. حال تقابل‌های خاص امروز نکات بسیار زیادی دارد که می‌توان آنها در فاصله چند ساعت تا شروع بازی‌ها مرور کرد.

آلومینیوم آلومینیوم اراک - نساجی نساجی مازندران 
آلومینیوم در شرایطی پای به میدان این مسابقه خواهد گذاشت که پس از برد شیرینی که برابر پرسپولیس به دست آورد، سه بازی اخیر لیگ برتری خود را شکست خورده است. در سمت مقابل نساجی مازندران هفته گذشته توانست پس از مدت‌ها رنگ سه امتیاز را ببیند و شمس‌آذر را شکست دهد. ساکت الهامی سومین سرمربی فصل قائمشهری‌هاست که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مانع سقوط نساجی شود و حالا در تلاش است تا دومی پیروزی متوالی خود را به دست اورد.

همچین قابل توجه است که ساکت الهامی تا به حال برابر آلومینیوم اراک شکست نخورده و سه برد و سه تساوی نتیجه‌ای است که قائمشهری‌ها را به جدال امروز امیدوار می‌کند.

2002424

سپاهان سپاهان - گل گهر گل‌گهر
طلایی‌پوشان اصفهانی بعد از گذراندن روزهایی کابوس‌وار و تحمل 5 باخت پیاپی در لیگ برتر، هفته گذشته طلسم‌شکنی کردند و موفق شدند در اهواز بردی 4 بر 2 را برابر فولاد خوزستان جشن بگیرند تا امیدشان برای بازگشت به کورس قهرمانی زنده بماند. سپاهانی‌ها که نسب به استقلالِ صدرنشین 2 بازی کمتر انجام داده‌اند، در فاصله 9 امتیازی با صدر جدول هستند و با توجه به فاصله ایجاد شده، نیاز مبرمی به کسب 3 امتیاز مسابقه امشب برابر گل‌گهر دارند تا بتوانند موقعیت خود در بین 4 تیم برتر جدول را حفظ کنند و به ادامه فصل در مسیر بازگشت به کورس قهرمانی امیدوار شوند.

2002425

گل‌گهر هم با توجه به خط هافبک خلاقی که دارد نسبت به سایر تیم‌های این فصل، یک تیم متفاوت بوده که در مرکز زمین خیالش از هافبک‌هایش راحت است. آنها با کسب 3 پیروزی در 5 بازی اخیر خودشان را در جمع 5 تیم برتر لیگ نگه داشته‌اند و بازگشت هادی عقیلی بازیکن سابق سپاهان به عنوان دستیار اوزونیدیس یک اتفاق جالب در این دیدار می‌تواند باشد.

همچنین رضا شکاری برای دیدار امروز یک چهره خاص است که هواداران سپاهان از او انتظارات زیادی دارد. او طی 2 هفته اخیر 2 گل برای سپاهان زده و تا به اینجای فصل تمام شوت‌های داخل چهارچوبش تبدیل به گل شده است که این آمار باعث می‌شود مدافعان گل‌گهر در فکر مهار بازیکن سابق تیمشان باشند.

مس رفسنجانمس رفسنجان - ذوب آهن ذوب آهن
محمد ربیعی همان چهره‌ای بود که موفق شد مس رفسنجان را به لیگ برتر برساند و در لیگ‌های بیستم، بیست و یکم و بیست و دوم به عنوان سرمربی نارنجی پوشان روی نیمکت این تیم نشست و حال در نخستین فصل جدایی او، نماینده استان کرمان روی نیمکت با شرایط متفاوتی روبرو شد. مسی‌ها فصل را با ساکت الهامی آغاز کردند که از نظر سبک بازی با ربیعی در تضاد بود و حال پس از آن محرم نویدکیا در نیم فصل دوم کارش را با این تیم شروع کرد.

2002426

مس در شرایطی باید در آخرین بازی سال خود از ذوبی‌ها پذیرایی کند که این تیم پس از حضور محرم نویدکیا همچنان شکستی نداشته و حال امیدوار است در هفتمین دیدار از سال 1402، همچنان شکست ناپذیری خودش را حفظ کند.

نویدکیا از هفته شانزدهم لیگ برتر تاکنون 2 برد و 3 تساوی در لیگ تجربه کرده و تنها استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از زمان حضور محرم در مس توانستند امتیازی بیشتر از رفسنجانی‌ها کسب کنند و همچنین استقلال تنها تیمی است که کمتر از آنها گل خورده است.

پرسپولیس پرسپولیس - پیکانپیکان
پرسپولیس که با تساوی هفته گذشته برابر استقلال در دربی پایتخت نتوانست به رقیب سنتی خود در صدر برسد، امیدوار به کسب سه امتیاز از بازی با یکی دیگر از تیم‌های پایتخت دارد و نگاهی هم به دیگر بازی برگزار شده در تهران خواهد داشت تا پایان خوشی در بازی آخر سال داشته باشد.

پیکان با نتایج خوبی که در هفته‌های اخیر کسب کرده از منطقه خطر فاصله گرفته این تیم با ۲۰ امتیاز از ۲۰ بازی در رده یازدهم است و در این هفته از این رتبه بالاتر نخواهد آمد ولی با شکست امکان دارد ۲ رده در جدول سقوط کند. در واقع غلامرضا عنایتی که از اواسط فصل سرمربی پیکان شده، توانسته این تیم را متحول سازد. این تیم در 6 بازی قبلی خود موفق به گلزنی شده است. پرسپولیس با اوسمار ویرا در تمام رقابت‌ها به‌طور متوسط ۲ گل زده است. عنایتی تاکنون ۴ بار با پرسپولیس دیدار داشته که هیچ‌وقت به پیروزی نرسیده و ۲ تساوی و ۲ شکست نصیبش شده است.

2002427

همچنین پرسپولیس در ۶ هفته اخیر به ۳ پیروزی، ۲ تساوی و یک شکست دست یافته است. پرسپولیس در ۴ بازی قبلی خانگی برنده شده و تنها تیم این فصل است که در تمام دیدارهای خانگی گل زده است. پیکان در بهترین فرم فصل خود در شرایطی که برای اولین‌بار به ۲ پیروزی متوالی دست یافته پا به این دیدار می‌گذارد. این تیم در ۶ بازی گذشته به ۳ تساوی، ۲ پیروزی و یک تساوی دست یافته است. پیکان با ۱۱ تساوی رکورددار لیگ است.

فولاد فولاد - استقلال خوزستان استقلال خوزستان
حالا آل نعمه قرار است کنار عبدالله ویسی بنشیند و ویسی برابر تیم سابقش قرار بگیرد تا بدین ترتیب دربی خوزستان با رودررو شدن پورموسوی و ویسی همراه شود. قرمزپوشان اهوازی تنها 4 امتیاز تا منطقه قرمز جدول فاصله دارند و همین مسئله باعث شد تا در فاصله 10 هفته تا پایان لیگ بیست‌وسوم، مدیران باشگاه فولاد به سراغ تغییر در کادرفنی خود بروند و بعد از رایزنی‌های انجام شده، سرانجام عبدالله ویسی که در نیم‌فصل نخست سکان هدایت صنعت‌نفت آبادان را برعهده داشت، به عنوان چهارمین سرمربی فولاد خوزستان در لیگ بیست‌وسوم معرفی شد.

2002428

آبی‌های اهوازی هفته گذشته دست به کار بزرگی زدند و توانستند با برتری مقابل ذوب‌آهن همچنان جزء تیم‌هایی باشند که می‌خواهند برای بقا در لیگ برتر بجنگند. جالب اینکه بدانید استقلال خوزستان در تمام نیم فصل اول فقط یک برد کسب کرده بود ولی با آغاز نیم فصل دوم و در پنج هفته دو بار برنده بوده‌ است.

ملوانملوان - نفت آبادانصنعت نفت
تارتار حالا در جدال برابر سهراب بختیاری‌زاده قرار می‌گیرد و شرایط صنعت نفت به مانند دیگر تیم‌های خوزستانی، به گونه‌ای است که نتیجه نگرفتن در این بازی می‌تواند نیمکت این تیم را هم با تغییرات روبه‌رو کند. آبادانی‌ها با صفر پیروزی در ورزشگاه خودی، نمایشی دور از انتظار داشته‌اند و حضور سهراب بختیاری‌زاده از ابتدای نیم‌فصل دوم هم نتوانسته شرایط را تغییر دهد. طلایی‌پوشان از جام حذفی کنار رفتند و در پنج هفته برگزار شده نیمه دوم لیگ، سه باخت و 2 تساوی را تجربه کرده‌اند. 

2002431

آن‌ها آخرین برد خود را در هفته یازدهم جشن گرفتند و در 11 بازی رسمی اخیرشان بردی نداشته‌اند. همین مسئله باعث شده تا جایگاه سهراب، متزلزل باشد. بختیاری‌زاده در سه مسابقه‌ای که به عنوان سرمربی برابر ملوان قرار گرفته شکست نخورده است و البته سهراب در یازده بازی لیگ برتری هنوز پیروز نشده و به عنوان سرمربی تاکنون در لیگ برتر طعم شیرین سه امتیاز را نچشیده است. همچنین نکته قابل ذکر دیگر اینکه از آخرین پیروزی نفتی‌ها برابر ملوان چیزی حدود ۱۳ سال می‌گذرد که این موضوع هم کار شاگردان سهراب را سخت‌تر می‌کند.

شمس آذر شمس آذر - تراکتورتراکتور
رحمان جعفری و سعید دقیقی دو چهره خاص این هفته هستند که غروبی دل‌انگیز را تجربه خواهند کرد. شمس‌آذر شروع چندان خوبی پس از آغاز نیم فصل دوم نداشته و به سه شکست و دو تساوی رسیده و فقط در یک مسابقه برنده بوده است. قزوینی‌ها در چهار دیدار اخیر خود هم فقط دو گل به ثمر رسانده‌اند و آن دو گل به تنها برد این تیم در نیم فصل دوم برمی‌گردد که با نتیجه ۲ بر ۱ آلومینیوم را شکست دادند و در سه دیدار دیگر گلی وارد دروازه حریف خود نکرده‌اند.

2002432

در سمت مقابل تراکتور با پاکو خمس علی‌رغم قرارگیری در رتبه سوم تحت فشار قرار دارد. تیم تحت هدایت سرمربی اسپانیایی با وجود کسب دو پیروزی در تبریز، نتوانسته در نیم فصل دوم دو بازی خارج از خانه خود را پیروز شود و از دو مسابقه بیرون تبریز برابر پرسپولیس و مس رفسنجان فقط یک امتیاز به دست آورده و باید دید در این دیدار چه خواهد کرد.

سرخ‌پوشان تبریزی فصل گذشته تا پایان هفته بیستم توانسته بودند 33 امتیاز به‌دست آورند و در جایگاه پنجم جدول قرار داشتند. در فصل جاری، با وجود آنکه دیدار تراکتور برابر سپاهان اصفهان به تعویق افتاده و تا پایان هفته بیستم، تراکتوری‌ها 19 بار به میدان رفته‌اند اما آن‌ها توانسته‌اند از فصل گذشته بیشتر امتیاز کسب کنند و با کسب 35 امتیاز، بعد از استقلال و پرسپولیس، جایگاه سوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و در قامت مدعی کسب عنوان قهرمانی کار خود را پیش می‌برند.

استقلال استقلال - هوادار هوادار
آخرین دیدار لیگ در سال 1402 قرار است میان استقلال و هوادار برگزار شود. استقلال در مجموع سال 1402، 59 امتیاز در لیگ کسب کرده و پرسپولیس با 61 امتیاز بهترین تیم لیگ بوده اما شاگردان نکونام امید دارند تا بتوانند در آخرین روز از لیگ، این آمار را بلکه تغییر دهند.

یکی از جذابیت‌های این بازی تقابل مسعود شجاعی و جواد نکونام است. این دو مربی سال‌ها در اوساسونا هم‌بازی بوده‌اند و برای اولین‌بار در نقش با هم دیدار خواهند داشت. مسعود شجاعی یک‌بار به عنوان مربی مقابل استقلال قرار گرفته که با تراکتور 3 بر صفر بازنده شده و نکونام هم هیچ‌وقت از هوادار شکست نخورده و به ۲ پیروزی و ۲ تساوی رسیده است. 

2002434

استقلال در شرایطی پای به این مسابقه خواهد گذاشت که حتی با کسب یک تساوی هم می‌تواند صدرنشینی خود در پایان سال را قطعی کند ولی طبیعتاً جواد نکونام و شاگردانش نمی‌خواهند فاصله امتیازی خود با رقبا را از دست بدهند.

هوادار هم با مسعود شجاعی شرایطش را به کلی تغییر داده تا هوادار هم از زمان ورود شجاعی، یکی از 5 تیم لیگ برتر باشد. از لحاظ آماری استقلال برتری مطلقی به همشهری خود دارد و هر پنج دیدار گذشته را با برد به اتمام رسانده تا بنفش‌های پایتخت حتی قادر به کسب یک امتیاز هم از آبی‌پوشان نبوده باشند.

دیدگاه‌ها