کد خبر : 2009695 | 28 اسفند 1402 ساعت 13:32 | 10.3K بازدید | 0 دیدگاه

جنگ سقوط در لیگ زنان جدی‌تر شد؛

تهران، شیراز و کردستان بخت‌های سقوط به لیگ یک!

روز نخست هفته شانزدهم لیگ برتر زنان با انجام چهار مسابقه مهم پیگیری شد.

تهران، شیراز و کردستان بخت‌های سقوط به لیگ یک!

به گزارش ''ورزش سه''، هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال زنان دیشب با انجام چهار مسابقه پیگیری شد که این چهار دیدار، در سرنوشت تیم‌های سقوط کننده تاثیر به‌سزایی داشت. در مهمترین مسابقات این هفته که داربی زنان تهرانی بود، پیکان موفق شد در ادامه روند خوب خودش به چهارمین پیروزی پیاپی خود برسد. شهرداری سیرجان هم به دهمین پیروزی فصل خودش رسید. البرزی‌ها هم با برتری مقابل حریف، ماندن خود در لیگ برتر را قطعی کردند.

آوا تهران ۱ – ۳ پیکان تهران؛ داربی تهران برای خودروسازان

داربی تهران در فوتبال زنان درحالی از ساعت ۱۹ دیروز آغاز شد که در دیدار رفت، پیکان موفق شده بود با نتیجه ۲ بر یک در برابر حریف خود به برتری برسد. دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که آوا با ۶ امتیاز به قعر جدول چسبیده بود و برای جدا شدن از قعر جدول، نیاز مبرمی به پیروزی در این مسابقه داشت اما این پیکان بود که موفق شد در ادامه روند خوب خودش با نتیجه ۳ بر یک از سد همشهری خودش بگذرد. خودروسازان در نیم فصل دوم تا به اینجای کار و با گذشت ۷ هفته، موفق به کسب سه پیروزی شدند و هم‌اکنون با ۲۰ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار دارند. از سوی مقابل اما شاگردان شادی رضایی در طول شانزده هفته فقط شش امتیاز کسب کردند و هم اکنون قعرنشین جدول رده بندی لیگ زنان هستند.

2002828

شهرداری سیرجان ۴ – ۰ کانی کردستان؛ ایراندوست به دنبال سکو

در دیگر دیدار روز نخست هفته شانزدهم لیگ برتر زنان، شهرداری سیرجان و وکانی کردستان در استادیوم امام علی شهر سیرجان به مصاف هم رفتند. شاگردان مریم ایراندوست در تیم شهرداری سیرجان که ریدن به عنوان قهرمانی را تقریبا از دست رفته می‌بینند؛ برای رسیدن حداقل به جایگاه سوم ای برتر زنان، کماکان حریفان را یکی پس از دیگری از پیش برمی‌دارند. آن ها هم اکنون با ۳۴ امتیاز در رتبه سوم جدول رده‌بندی قرار دارند. کانی هم به لطف شکست قعرنشینان در این هفته، کماکان با ۹ امتیاز در رتبه هشتم جدول باقی ماند.

ایساتیس‌کران فارس ۱ – ۴ نماینده البرز؛ البرزی‌ها در لیگ ماندنی شدند

مهم‌ترین نبرد روز نخست هفته شانزدهم اما تقابل تیم‌های هفتم و نهم جدول رده‌بندی بود. ایساتیس کران قبل از این بازی ۸ امتیازی بود و نماینده البرز هم موفق به کسب ۱۱ امتیاز طی ۱۵ مسابقه شده بود. دو تیم برای فرار از موقعیت سقوط نیاز به کسب پیروزی در این مسابقه داشتند و در نهایت این البرزی‌ها بودند که با کسب چهارمین پیروزی فصل خود، ۱۴ امتیازی شده و ماندن خود در لیگ برتر زنان برای فصل بعد قطعی کرد.

در دیگر دیدار دیروز هم شاگردان نیلوفر اردلان و بیان محمودی در تیم‌های سپاهان و پالایش گاز ایلام به مصاف هم رفتند که در نهایت این طلایی پوشان اصفهانی بودند که با نتیجه ۲ بر یک از سد ایلامی‌ها گذشتند.

دیدگاه‌ها