کد خبر : 2010189 | 02 فروردين 1403 ساعت 22:49 | 57.4K بازدید | 21 دیدگاه

طارمی: در مورد سادگی صعود اشتباه می‌کنید!

کاپیتان هم علیرضا جهانبخش است و من نیستم

مهدی طارمی درباره شرایط فوتبال ایران صحبت کرد.

کاپیتان هم علیرضا جهانبخش است و من نیستم

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، در پایان دیدار با ترکمنستان که این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به صورت تیم ملی خاتمه پیدا خاتمه کرد، در جمع خبرنگاران حاضر شد و در گفتگو با آنها گفت: یک بازی خیلی خوب بود و همان‌طور که دیدید هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی خلق کردیم. می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم اما همه توان خود را به هر حال گذاشتیم تا دل مردم را شاد کنیم. از همه هواداران هم که تشریف آوردند تشکر می‌کنیم و واقعاً به ما خیلی انگیزه دادند. هرگز فکرش را نمی‌کردیم و این به ما کمک کرد تا در این بازی پیروز شویم.

مهاجم بوشهری تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: اینکه بگوییم صعود قطعی است اصلا درست نیست. بازیکنان جدید زیادی به ما اضافه شدند. نمی‌توان فقط به همین یک بازی بسنده کرد و بازی‌های سخت زیادی پیش روی ما خواهد بود. تا جام جهانی هم پله پله پیش خواهیم رفت و الان به بازی بعد فکر خواهیم کرد.

وی به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: ما ما یک گروه هستیم که همه با هم آمده‌ایم؛ کاپیتان هم علیرضا جهانبخش است و من نیستم. اگر بچه‌ها قبول داشته باشند به عنوان بزرگتر تیم همه می‌خواهیم که همدل و متحد تا روزی که هستیم پشت هم باشیم و عملکرد خوبی داشته باشیم تا دل مردم را شاد کنیم.

ویدئو: 328089

مهدی طارمی درباره عملکرد جوانان تازه دعوت شده، توضیح داد: جوان‌های خوبی هستند و در این دو روز، در تمرین ناهماهنگی بود و یک چیز عادی و طبیعی است‌. در کل از نظر فردی بازیکن‌های خوبی هستند که دعوت شدند. کادرفنی به خوبی آنالیز کرده و با شناختی که دارند، بازیکنان دعوت کردن که می‌توانند به تیم کمک کنند.

او درباره احساسات مردم پس از جام ملت‌های آسیا گفت: من دیروز هم در یک برنامه تلویزیونی هم گفتم که به گذشته فکر نمی‌کنم و روبه جلو را می‌بینم. شاید در این بازی هم می‌توانستیم هفت تا بزنیم اما ۵ تا زدیم اتفاق خاصی نیفتاده است. من فقط به فکر بازی بعد هستم و دوست ندارم راجع به جام ملت‌های آسیا صحبت کنم. من از همه هوادارانی هم که در این سرما آمدند تشویق کردند تشکر می‌کنم. سرمایه‌های ما هواداران هستند و انرژی آنها باعث شد بازی بهتری داشته باشیم و گل بزنیم.

وی افزود: شما می‌گویید رسیدن به جام جهانی ساده شده، اما اشتباه است. شما امروز کره جنوبی را ببین که مساوی کرده و ببینید تیم‌های جام ملت‌های آسیا چقدر پیشرفت کرده‌اند که هیچکس نتایج آنها را پیش‌بینی نمی‌کرد. الان اصلا ساده نیست ولی ما همه تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین اتفاق بیفتد.

در پایان تاکید کرد: خدا را شکر خودتان هم می‌دانید که برای قهرمانی امکانات لازم را نداریم. این یک پوینت است و توقعات را کمتر می‌کند. نمی‌شود همیشه بخواهیم شرایطی را رقم بزنیم که با غیرت بازی کنیم. یک بازی یا ۲ بازی این اتفاق جواب می‌دهد و یک جا کم می‌آوری. متاسفانه فوتبال ایران از لحاظ باشگاهی با تمام احترام به همه تیم‌ها رو به پسرفت رفته است.

دیدگاه‌ها