کد خبر : 2010608 | 06 فروردين 1403 ساعت 19:00 | 48.1K بازدید | 21 دیدگاه

پرتاب اوت بلد نیستم

بی‌اطلاعی عجیب هالند از ساده‌ترین قانون فوتبال

ارلینگ هالند قوانین پرتاب اوت را خوب نمی‌داند اما دو پیشنهاد برای تغییرات در آن مطرح کرد.

بی‌اطلاعی عجیب هالند از ساده‌ترین قانون فوتبال

به گزارش "ورزش سه"، ارلینگ هالند می‌خواهد فوتبال کمی ساده‌تر شود و دو پیشنهاد آماده دارد. مهاجم منچسترسیتی در مصاحبه با پادکست رسمی سیتیزن‌ها از تغییر تکنولوژی خط دروازه و ساده سازی قانون پرتاب اوت حمایت کرد.

این نروژی به ویژه از قانون فعلی پرتاب توپ رنج می‌کشد: «مهم نیست که به یک طرف پرتاب کنی یا آن طرف. آنها فقط می‌خواهند مطمئن شوند که هر دو دستتان روی توپ است.»

با این حال بازیکن سابق دورتموند با این اظهار نظر مشخص کرد که هنوز به خوبی از این قانون اطلاعی ندارد. 

1998386

طبق قانون 15 IFAB (هیئت بین‌المللی فدراسیون فوتبال)، بازیکن باید در حین پرتاب، بایستد، رو به زمین بازی باشد، خط کناری یا زمین را در خارج از خط کناری لمس کند. مسلط روی دو پا با هر دو دست توپ را نگه دارد و سر او نباید بیرون خط باشد. با این حال، هیچ الزامی در جهت پرتاب توپ وجود ندارد.

هالند می‌گوید من حتی قوانین پرتاب اوت را نمی‌دانم. این جوان 23 ساله به خوبی از ضعف دانش خود در این زمینه آگاه است: «راستش را بخواهید، من حتی قوانین را نمی‌دانم و اگر یک پرتاب اوت انجام دهم، احتمالاً اشتباه می‌کنم. با این حال، مهم نیست که توپ را مستقیم به پایین پرتاب کنید، مستقیم به بالا یا هر چیز دیگری. من دوست دارم قوانین ساده‌تر شوند.»

ستاره نروژی همچنین از دو تغییر دیگر در پرتاب توپ دفاع می‌کند. او پیشنهاد می‌کند برای پرتاب‌ها محدودیت زمانی در نظر گرفته شود تا زیاد طول نکشند: «شما نمی‌توانید از محل دقیق پرتاب جلوتر بروید. باید محدودیتی برای اینکه چقدر می‌توانید پیش بروید و محدودیتی برای مدت زمانی که می‌توانید داشته باشید وجود داشته باشد.»

دیدگاه‌ها