کد خبر : 2010789 | 07 فروردين 1403 ساعت 21:02 | 324.4K بازدید | 101 دیدگاه

هند در ایندیرا گاندی زمین‌گیر شد؛

شگفتی بزرگ فوتبال آسیا به دست افغانستان!

تیم ملی افغانستان اولین پیروزی خود در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 را ثبت کرد.

شگفتی بزرگ فوتبال آسیا به دست افغانستان!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی هند امروز در دور چهارم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2026 و جام ملت‌های آسیا 2027 میزبان افغانستان بود و با نتیجه 2-1 در این دیدار شکست خورد.

در نیمه اول این مسابقه که در ورزشگاه ایندیرا گاندی برگزار می‌شد هند در دقیقه 38 با گل سونیل چتری از روی نقطه پنالتی از حریف خود پیش افتاد تا نیمه اول با برتری یک گله هند به پایان برسد.

در نیمه دوم، رحمت اکبری در دقیقه 70 بازی را برای افغانستان به تساوی کشاند و سپس شریف محمد دو دقیقه مانده به پایان با زدن گل پیروزی از روی نقطه پنالتی تیمش را به پیروزی رساند.

2004550

نکته جالب در این مسابقه خشونت بیش از حد هندی‌ها بود که باعث اعلام پنالتی به سود افغانستان و پیروزی تیم میهمان در این دیدار نیز شد. در این دیدار پربرخورد، بازیکنان هندوستان در این بازی 5 کارت زرد و بازیکنان افغانستان نیز دو کارت زرد دریافت کردند.

افغانستان و هند دو کشوری هستند که روابط چندان خوبی با یکدیگر ندارند و این پیروزی از این جهت نیز برای افغان‌ها اهمیت مضاعفی دارد و یکی از مهم‌ترین بردهای تاریخ فوتبال این کشور محسوب می‌شود.

تیم ملی افغانستان با این پیروزی امتیاز خود را به چهار امتیاز رساند و با تفاضل کمتر نسبت به هند در رده سوم جدول گروه A قرار گرفت.

در دیگر مسابقه این گروه، تیم ملی قطر با 9 امتیاز از سه پیروزی متوالی در صدر گروه قرار دارد و امروز به مصاف تیم ملی کویت می‌رود که با سه امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار دارد.

دیدگاه‌ها