کد خبر : 2011303 | 11 فروردين 1403 ساعت 14:44 | 3.2K بازدید | 3 دیدگاه

قهرمانى بسكتبال سه به سه ٢٠٢٤ آسيا

درخشش دختران و پسران بسکتبال در سنگاپور

چهار رقابت مرحله گروهى جدول اصلى بسكتبال سه به سه زنان و مردان آسيا با غوغاى مردان ايران و نمایش عالی تیم دختران برگزار شد.

درخشش دختران و پسران بسکتبال در سنگاپور

به گزارش "ورزش سه"، بعد از چهار پيروزى تيم‌هاى ملى زنان و مردان بسكتبال سه به سه ايران مقابل ماكائو، كره جنوبى، هنگ‌كنگ و چين تايپه براى راه‌يابى تنها يك تيم از هر گروه سه تيمى به جدول اصلى دوازده تيمى رقابت‌ها امروز مردان غوغاى خود را براى دورخيز براى كسب مدال رقم زدند و دختران با نمایشی مثال زدنى با احترامى ويژه از سوى همگان حذف شدند.

شاگردان سعيده عِلّى يعنى فائزه شهريارى، نگين رسولى پور، محلا عابدى و فرناز خدامرادى در اوج شايستگى با دو نمايش فوق‌العاده مقابل ژاپن و تايلند بازى را واگذار كردند در حالي‌كه در دقايق مختلف هر دو بازى از حريفان جلو هم افتادند.

درخشش فوق‌العاده نگين رسولى‌پور و ستاره ظاهر شدن ستودنى مهلا عابدى آن‌هم با ١٩ سال سن در قالب تيم بزرگسالان در كنار از جان مايه گذاشتن فائزه شهريارى و فرناز خدامرادى ١٨ ساله باعث شد ژاپن و تايلند به زحمت و با دردسر فراوان به ترتيب (١٧ بر ١٦) و (١٦ بر ١٤) تيم ملى سه به سه زنان ايران را شكست دهند.

بدين ترتيب قصه جام قهرمانى بسكتبال سه به سه ٢٠٢٤ آسيا در سنگاپور براى دختران ايران با حذفى قابل احترام تمام شد.

تنها نكته قابل حسرت در اين رقابت‌ها براى زنان كم بودن تجربه بين‌المللى لازم و آبديده نبودن براى لحظات حساس بازى بود و شايد بى‌تعارف بودن بازيكنى به نام شادى عبدالوند در كنار ديگر بازيكنان مى‌توانست براى رفتن به جمع هشت تيم برتر كارساز باشد.

2005471

پيشى گرفتن سه امتيازى دختران ايرانى برابر هر دو تيم در طول ١٠ دقيقه مسابقه با نتايج ٦ بر ٣ مقابل ژاپن و ١٣ بر ١٠ مقابل تايلند نشان داد اگر خودباورى و تجربه بيشترى وجود داشت شاهد صعود به جمع هشت تيم برتر و جنگيدن براى مدال هم در بين بسكتبال زنان سه به سه كشورمان هم مى‌توانستيم باشيم.

نكته قابل دفاع هم نظر مشورتى جواد داورى، رئيس فدراسيون در انتخاب مهلا عابدى با تماشاى تمرين آخر تيم بود كه درخشش اين بازيكن جوان در تمام بازي‌ها نشان داد تصميمى تأثيرگذار و مثبت براى نمايش‌هاى خوب تيم دختران گرفته شده است.

حاشيه‌اى‌ترين اتفاق اين دو بازى هم اشتباه داوران بر عليه حمله آخر نگين رسولى‌پور به سرى حلقه‌ى ژاپن در ٩ ثانيه پايانى بازى و امتياز ١٧ بر ١٦ مسابقه به سود حريف بود كه با فريادهاى گزارشگر خارجى پخش زنده فيبا يعنى فدراسيون جهانى بسكتبال مواجه شد.
لحظه‌اى كه گزارشگر رسمى صفحه‌ى پخش زنده فيبا بارها از فول بازيكن ژاپن بر روى نگين رسولى در ثانيه‌هاى پايانى خبر داد كه از چشم داور دور ماند تا پرتاب آزاد و فرصت تساوى بازى از ايران گرفته شود.

در سوى ديگر تيم ملى سه به سه مردان ايران با شكست تيم قدرتمند چين و سنگاپورى‌هاى ميزبان غوغايى به پا كرد تا به عنوان تيم برتر گروه مقدماتى به جمع هشت تيم برتر برود و منتظر رويارويى با يكى از دو تيم ژاپن يا فيليپين در مرحله حذفى شود.

شاگردان محمد سيستانى با درخشش ويژه احسان دليرزهان به ترتيب ١٥ بر ١٣ مقابل چين و ٢١ بر ١٢ برابر سنگاپور ميزبان به برترى رسيدند كه تيم چين از قدرت‌هاى اين دوره از رقابت‌ها محسوب مى‌شد.

✍🏻 پوريا تابان

دیدگاه‌ها