کد خبر : 2011749 | 14 فروردين 1403 ساعت 13:38 | 17.7K بازدید | 16 دیدگاه

مسئولان اهمیت موضوع را درک کنند

هزار و ششصد صفحه بارگذاری مدارک معطل دو امضا!

مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون می‌گوید تلاش‌های بسیاری برای حل مشکل مالکیت مشترک سرخابی‌ها انجام شده، اما هنوز به صورت قطعی این مشکل حل نشده است.

هزار و ششصد صفحه بارگذاری مدارک معطل دو امضا!

به گزارش "ورزش سه"، تلاش‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس ادامه دارد و در این خصوص، جلسات متعددی برگزار شده تا موانع و مشکلات بر سر راه سرخابی‌های پایتخت برداشته شده و آنها بتوانند در فصل بعد رقابت‌های لیگ نخبگان و یا سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

در همین خصوص، پنجمین جلسه رفع مشکلات باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز باشگاهی با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون در این باره گفت: این جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان و کلیه معاونین وی، رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه و کارشناسان خبره در محل وزارت ورزش برگزار شد. در این جلسه آخرین مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه با اهتمام دو باشگاه و پیگیری وزارت ورزش و جوانان مدارک معیارهای پرسنلی، ورزشی و زیرساختی این باشگاه‌ها بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: دو باشگاه تاکنون بیش از 800 صفحه سند و مدرک برای این معیارها بارگذاری کرده‌اند و اکثر این مدارک مورد تایید کارشناسان دپارتمان مجوز باشگاهی نیز قرار گرفته است. با همکاری وزارت ورزش برخی از مشکلات مزمن این باشگاه‌ها پس از سالیان متمادی حل شده است. برای مثال طرح خروج اضطراری و گواهی ایمنی استادیوم آزدای پس از سال‌ها تهیه و به تایید مراجع قانونی رسیده است. مشکلات مالیات و بیمه باشگاه‌ها تا حد زیادی حل شده است. مدارک حقوقی اعضای هیات مدیره باشگاه اصلاح شده است و این اتفاقات خوبی است که رشد و توسعه فوتبال را در پی خواهد داشت.

مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون درباره پایان مهلت تسویه حساب بدهی‌های معوق باشگاه‌ها، گفت: در هفته گذشته عمده مطالبات معوق بازیکنان و مربیان از سوی باشگاه‌ها پرداخت شده است. خوشبختانه در مهلت مقرر 13 باشگاه لیگ برتری توانستند بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کنند. اکثر باشگاه‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کرده‌اند، برخی از باشگاه‌ها نیز نسبت به انعقاد تفاهم نامه با بازیکنان و باشگاه‌های دیگر برای تعویق پرداخت اقدام کرده‌اند و خطری از این منظر این باشگاه‌ها را تهدید نخواهد کرد. در این جلسه مقرر شد مدارک حقوقی و مالی این دو باشگاه نیز تا پیش از پایان مهلت مقرر بارگذاری شود تا بررسی‌های لازم از سوی دپارتمان مجوز به عمل آید.

زارعی درباره مشکل مالکیت مشترک دو باشگاه گفت: تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام شده است اما هنوز به صورت قطعی این مشکل حل نشده است. متاسفانه این موضوع برای اخذ مجوز چالش‌های زیادی برای این باشگاه‌ها به وجود خواهد آورد و سبب ابتر ماندن تمام تلاش‌های دیگر خواهد شد. امیدورام دستگاه‌ها و مدیران محترم حساسیت موضوع را درک کنند و در فرصت بسیار محدود باقی‌مانده بتوانند این مشکل را نیز مانند بقیه مشکلات مرتفع کنند.

دیدگاه‌ها