کد خبر : 2011864 | 15 فروردين 1403 ساعت 04:59 | 18.8K بازدید | 14 دیدگاه

بازیکنی که قرار بود فوق ستاره باشد

کریم بنزما اوضاع الاتحاد را بحرانی کرد!

کریم بنزما، مهاجم فرانسوی الاتحاد جده، از ابتدای فصل جاری که به الاتحاد پیوست، افت محسوسی در سطح خود داشته است.

کریم بنزما اوضاع الاتحاد را بحرانی کرد!

به گزارش ورزش سه، این مهاجم 36 ساله فرانسوی پس از یک دوره تاریخی با رئال مادرید که 14 سال به طول انجامید، به الاتحاد پیوست. او در دوره حضورش در رئال موفق شد علاوه بر کسب عناوین قهرمانی، به یکی از موفق‌ترین مهاجمان قاره اروپا تبدیل شود و توپ طلا را در سال 2022 به دست بیاورد.

با این حال سطح بنزما پس از حضور در تیم الاتحاد در مقاطعی چه از نظر گلزنی و چه از نظر فنی به شدت افت کرد. به نظر می‌رسد بنزما از روشی که الاتحاد در این فصل به آن متکی است، رنج‌ می‌برد و دلیل آن هم نبود عناصری است که به خوبی به سیستم هجومی این تیم کمک کنند.

الاتحاد بنزما، رومارینیو و عبدالرزاق حمدالله را با ویژگی‌های هجومی در اختیار دارد اما در جمع بازیکنان این تیم تنها یک وینگر حضور دارد که فیلیپه جوتا است و همین موضوع هم باعث شده که بیشتر مسابقات این تیم در این فصل بدون وینگر راست یا چپ انجام شود.

این شرایط باعث شده بنرما که در دوران حضورش در رئال مادرید بر روی ارسال سانترها و پاس‌ها خطرناک ظاهر می‌شد، در تیم عربستانی به مشکل بخورد و افت کند.

از طرفی بنزما قابلیت‌های زیادی از جمله بازی‌سازی دارد و در حال حاضر هم در جابجایی توپ در فضاهای تحت فشار به خوبی ایفای نقش می‌کند اما بازیکنان الاتحاد تاکنون نتوانستند از این امتیاز استفاده کنند.

این اتفاق در جریان بازی الاتحاد برابر الاهلی نیز رخ داد؛ جایی که بنزما به رومارینیو پاس داد و او را رودرروی دروازه قرار داد اما او آن را از دست داد. همچنین حمدالله و رومارینیو هم نتوانستند از پاس‌های داخل محوطه جریمه مهاجم فرانسوی استفاده کنند و پاس‌های بنزما نتیجه‌ای نداشت.

2000342

این موضوع نشان دهنده کیفیت ضعیف بازیکنان الاتحاد در درک حرکات و پاس‌های بنزما است که باعث اختلال در برنامه‌های هجومی این تیم می‌شود.

علاوه بر اینها بنزما از زمان ورودش به الاتحاد آسیب‌های عضلانی زیادی را متحمل شد که روی عملکرد او تاثیر گذاشته است. او همچنین با بحران‌های زیادی مواجه شد، چه با مدیریت و چه با سرمربی سابق پرتغالی، نونو سانتو و چه سرمربی فعلی، مارسلو گایاردو.

این موضوع باعث افت سطح گلزن فرانسوی شده که با انتقادات زیادی از سوی هواداران مواجه شده است. او در این فصل 4 ضربه پنالتی را از دست داده و دو گل به خودی به ثمر رسانده است.

دیدگاه‌ها