کد خبر : 2017460 | 08 اردیبهشت 1403 ساعت 14:30 | 120.9K بازدید | 72 دیدگاه

تصمیم خبرساز سرمربی سپاهان در صدر اخبار

اتفاقی که مورایس را به اسلام مشرف کرد

کمتر کسی انتظارش را داشت که ژوزه مورایس در ساعات پایانی یک روز تعطیل چنین نظرات را متوجه خود کند.

اتفاقی که مورایس را به اسلام مشرف کرد

به گزارش "ورزش‌ سه"، سرمربی مشهور و پرتغالی سپاهان پس از یک دوره دشوار در این باشگاه اصفهانی روز گذشته برگ جدیدی از زندگی ورزشی و شخصی خود را در ایران ورق زد. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار اهوازی در نشست مطبوعاتی تیمش پس از پیروزی برابر استقلال ملاثانی در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، خبر از تشرف خود به دین اسلام داد تا حتی شکست پر سر و صدای پرسپولیس تحت تاثیر این مسئله قرار بگیرد.

ژوزه یک مربی شناخته شده در سطح جهان است که سال‌ها به عنوان دستیار مورینیو در رختکن‌های بزرگی مثل اینتر، چلسی و رئال مادرید تردد داشته و در سال‌های مربیگری نیز هدایت تیم‌های بزرگی نظیر الهلال و پوهانگ استیلرز را برعهده داشته و حضورش در ایران از همان ابتدا با استقبال فوق‌العاده هواداران سپاهان همراه بوده است. او البته در سال دوم حضورش در ایران و در حالی که همه چیز به سود مورایس و تیمش به نظر می‌رسید، مغلوب اتفاقاتی شد که فقط در ایران رخ می‌دهد و این‌چنین موقعیت طلایی تیمش در صدر جدول لیگ را از دست داد؛ اتفاقی که باعث واکنش تند برخی از جریان‌های هواداری سپاهان علیه این سرمربی شد و در یکی دو بازی خانگی او مورد حمله شخصی برخی افراد قرار گرفت؛ تا جایی که مجبور شد در این باره در نشست مطبوعاتی واکنش نشان بدهد.

مسئله‌ای که درباره مورایس گفته می‌شد تصمیم او ازدواج با یک زن ایرانی بود که برخی از جریان‌های هواداری این موضوع را عامل دل‌مشغولی سرمربی سپاهان و افت تیم فوتبال باشگاه می‌دانستند؛ در حالی که مورایس در این مدت به دنبال این بود تا مقدمات ازدواج شرعی خود را با همسرش فراهم بیاورد، اتفاقی که در حال حاضر رخ داده و با گرویدن مورایس به دین اسلام عقد شرعی بین این دو نیز جاری شده تا سرمربی پرتغالی در اصفهان جایی که شهر و مأمن اوست اقدام به تشکیل خانواده جدید کند.

1997536

در این مسیر نقش بخش فرهنگی باشگاه سپاهان هم پررنگ بوده که در تمام طول مسیر همراه مورایس بوده و سعی کرده‌اند تا اقدامات موردنیاز به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد. همچنین آنها زمان اعلام این خبر را با توجه به حساسیت‌هایی که درباره مرد پرتغالی سپاهان ایجاد شده بود به خود او واگذار کرده بودند تا هر وقت تمایل داشت تصمیم خود را فاش کند.

انتشار این خبر در شبکه‌های اجتماعی سر و صدای عجیبی به راه انداخته و آشکارا مهم‌ترین ترند توئیتر فارسی در 24 ساعت گذشته بوده است؛ همچنین رسانه‌های خارجی نیز با انتشار خبر تشرف مورایس به دین اسلام اخبار تازه‌ای درباره این مرد پرتغالی منتشر کرده‌اند؛ مربی‌ای که در ابتدای نیم فصل و پس از درخشش فوق‌العاده سپاهان خود را آماده هدایت باشگاه بزرگ بنفیکا معرفی کرده بود.

2015450

نکته جالب در مسیر تحقیق مورایس برای تشرف به دین اسلام، ارتباط خوب این مربی با مردم اصفهان در دریافت مهر و محبت از سوی آنهایی است که حالا آرام آرام تبدیل به هموطنان این سرمربی پرتغالی می‌شوند. او در سفرهای مختلفی که به سراسر ایران داشته بیش از هر چیز موضوع مهربانی و آغوش باز ایرانیان برای فردی مثل او را در ذهن دارد و به این ترتیب ایران تبدیل به موطن دوم او شده است.

انتشار این خبر در شرایطی رخ داده که سپاهان در آستانه یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس قرار دارد و از سوی دیگر با توجه به حذف سرخابی‌ها از رقابت‌های جام حذفی می‌توان حالا طلایی‌پوشان اصفهانی را جدی‌ترین مدعی قهرمانی دانست. طبیعی است که در این برهه حساس مورایس با وجود آغوش بازی که به سوالات متفاوت و حتی غیرمرتبط در نشست‌های خبری دارد، خیلی دوست ندارد به آن پرداخته شود تا تمرکز خودش و تیمش در بازی‌های حساس پیش رو بر هم نریزد.

دیدگاه‌ها