کد خبر : 2017898 | 10 اردیبهشت 1403 ساعت 11:38 | 13.3K بازدید | 2 دیدگاه

روایت دردناک سقوط دارمشتات: مثل مادربزرگ 102 ساله!

دارمشتات با قبول شکست برابر هایدنهایم به بوندسلیگای دو سقوط کرد و به نظر می‌رسد که اعضای این تیم انتظار چنین اتفاقی را داشتند.

روایت دردناک سقوط دارمشتات: مثل مادربزرگ 102 ساله!

به گزارش "ورزش سه"، دارمشتات روز گذشته در چارچوب رقابت‌های هفته سی و یکم بوندسلیگا به مصاف هایدنهایم رفت و با یک گل برابر این تیم شکست خورد تا صقوطش به دسته پایین‌تر رقابت‌های فوتبال آلمان یا همان بوندسلیگای دو قطعی شده باشد و برای چهارمین‌بار پس از سال‌های 1979، 1982 و 2017 این اتفاق را تجربه کند.

رودیگر فریتش، رئیس این باشگاه، پس از این اتفاق به خبرنگاران گفت: «این تیم مثل مادربزرگی 102 ساله است. شما می‌دانید که بالاخره چنین روزی خواهد رسید و امروز این اتفاق بالاخره رخ داد.»

دارمشتات در این بازی بازیکنانی را به زمین فرستاده بود که قرار است فصل آینده در بوندسلیگای دو با آنها همراه باشند. به‌جز دو بازیکن که به‌صورت قرضی راهی اشتوتگارت و یونیون برلین می‌شوند، تنها بازیکنانی در زمین حضور داشتند که قرار است فصل آینده هم آنها را همراهی کنند.

2016228

هر دو تیم نیمه اول فرصت‌هایی برای گل زنی داشتند که بهترین آنها نصیب ماینکا شد که تخصص خاصی در باز کردن دروازه دارمشتات دارد و در بازی رفت هم دو گل برابر این تیم به ثمر رساند. با این حال باید به این موضوع اشاره کرد که اشتیاق خاصی برای ادامه حضور در بوندسلیگا در بازیکنان این تیم دیده نمی‌شد. تنها اسکارکه، نورنبرگر و ویلملسون شوت‌های خطرناکی به سمت دروازه حریف زدند.

گل پیروزی‌بخشی که هایدنهایم موفق شد در این بازی به ثمر برساند در واقع نمادی از فصلی بود که برای دارمشتات سپری شد. نورنبرگر آفساید را پر کرده بود و نیکولو دوودان این فرصت را پیدا کرد که دروازه حریف را در وقت اضافه باز کند. نورنبرگر پس از پایان بازی به خبرنگاران گفت: «بسیار دردناک است. ما می‌توانستیم در چند بازی پیروز باشیم.»

2016229

نکته مثبت برای این تیم این است که آنها قرار نیست پس از این سقوط از هم بپاشند. لایبرنخت به‌عنوان سرمربی قرار است به حضور در این تیم ادامه دهد و اکثر بازیکنانش را هم در اختیار خواهد داشت. او پس از بازی اظهار داشت: «چند روزی زمان می‌برد تا این اتفاق را درک کنیم. می‌دانستیم که چنین روزی خواهد رسید. این بخشی از فوتبال است.»

فرانک اشمیت، مربی هایدنهایم، پس از پایان بازی به خبرنگاران گفت: «دارمشتات خیلی خوش شانس نبود. آنها باشگاه خیلی خوبی هستند می‌توانند فصل آینده برای صعود دوباره تلاش کنند.»

دیدگاه‌ها