کد خبر : 2017963 | 10 اردیبهشت 1403 ساعت 15:41 | 21.9K بازدید | 13 دیدگاه

با وجود نگرانی بزرگ اوسمار و هواداران قبل از بازی سپاهان

خط دفاع پرسپولیس فقط یک تغییر اجباری دارد

با وجود دریافت چهار گل در اراک بعید است اوسمار خط دفاع تیمش را به‌هم بریزد.

خط دفاع پرسپولیس فقط یک تغییر اجباری دارد

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس با بسته نگه داشتن دروازه خود در بازی مقابل صنعت نفت و به موازات آن دریافت دو گل دقایق پایانی استقلال مقابل شمس آذر صاحب بهترین خط دفاعی لیگ برتر شد که طی 24 بازی 13 گل دریافت کرده است.

با این وجود دریافت چهار گل از آلومینیوم اراک در بازی جام حذفی نگرانی‌هایی درباره خط دفاع و سازمان‌دهی دفاعی این تیم ایجاد کرد و حتی خود اوسمار نیز در نشست خبری بعد از بازی به این نکته اشاره داشت که تیمش نباید در یک بازی چهار گل دریافت کند.

پرسپولیس در حالی در اراک چهار گل خورد که حداقل به همین تعداد نیز موقعیت گل مسلم به حریف داد و در مجموع روز خوبی در فاز دفاعی داشت.

حالا و در آستانه بازی بزرگ و دشوار مقابل سپاهان در هفته بیست و پنجم لیگ برتر این سوال و نگرانی در بین هواداران پرسپولیس وجود دارد که آیا خط دفاعی تیم محبوب‌شان مثل بازی‌های قبلی لیگ برتر مستحکم و رسوخ‌ناپذیر خواهد بود یا شبیه دیدار حذفی در اراک  متزلزل و شکننده می‌شود و دستاوردهای تیم را به باد می‌دهد.

پرسپولیس در مصاف با آلومینیوم وقتی چهار گل خورد که مدافعان چپ و راستش را تغییر داده بود و نعمتی و فرجی جای عبدالکریم حسن و اسماعیلی‌فر بازی می‌کردند. البته آن روز اسماعیلی‌فر شرایط جسمانی خوبی هم نداشت اما  نکته عجیب‌تر آنجا بود که نعمتی و فرجی در نقش مدافعان کناری روز خوبی نداشتند و رد پای آنها در گل‌های خورده مشخص بود.

در عین حال کنعانی و گولسیانی به‌عنوان دو مدافع مرکزی اصل پرسپولیس هم از استانداردهای خود فاصله گرفتند و آن تغییر نتایج عجیب و کامبک خوردن‌های تاریخی اتفاق افتاد تا تیم اوسمار از جام حذفی کنار برود.

با وجود نگرانی اوسمار درباره گل‌های خورده در آن بازی حالا سوال بزرگ این است که آیا در ارنج تیمش تغییراتی خواهد داد یا نه که حداقل یک تغییر در خط دفاع گریز ناپذیر است و با توجه به محرومیت اسماعیلی‌فر احتمالا وحدت حنانوف به‌عنوان مدافع راست به میدان می‌رود.

گفته می‌شود غیبت بیرانوند در این بازی نیز محتمل است و امیررضا رفیعی جوان دوباره در ترکیب قرار می‌گیرد اما در مورد تغییر خط دفاع، اوسمار دست به عصا خواهد بود و بعید است غیر از تغییر اجباری در دفاع راست سایر نفرات خط دفاع چهار نفره تیمش را تغییر دهد و بازیکنانی مثل فرجی و نعمتی دوباره کار را از روی نیمکت شروع خواهند کرد.

در خط میانی اما مسعود ریگی بعد از چند بازی فوق‌العاده در اراک شرایط خوبی ندشت و در عوض سینا اسدبیگی در نقش بازیکن جانشین خوب کار کرد و هم گل زد و هم پاس گل داد اما اسدبیگی در نقش هافبک دفاعی مکمل در جایی درخشید که قبل‌تر سروش رفیعی یا خدابنده‌لو بازی می‌کردند و بعید است ریگی هم مقابل تیم سابقش در میدان نباشد.

در ترکیب چهار نفر جلو نیز احتمال تغییر در ترکیب نخواهد بود مگر اینکه عالیشاه به ارنج باز گردد و در کنار اورونوف، ترابی و آل‌کثیر نفرات تهاجمی ترکیب تیم‌شان باشند. چنانچه عالیشاه به این بازی نرسد هم اوسمار باید یکی از بین امیری یا خدابنده‌لو را برای بازی در پست آزاد پشت مهاجم نوک انتخاب کند.

دیدگاه‌ها