کد خبر : 2018991 | 15 اردیبهشت 1403 ساعت 11:48 | 7.5K بازدید | 3 دیدگاه

آیندهوون و بیست و پنجمین قهرمانی در تاریخ

قهرمان لیگ هلند فردا مشخص می‌شود

باشگاه آیندهوون در صورت پیروزی در بازی فردای خود قهرمانی‌اش در لیگ مسجل خواهد شد.

قهرمان لیگ هلند فردا مشخص می‌شود

به گزارش "ورزش سه"، پی‌اس‌وی آیندهوون با اختلافی جبران ناپذیر نسبت به تعقیب کنندگانش در لیگ هلند صدرنشین است و قرار است روز یکشنبه اولین قهرمانی خود را از سال 2018 به طور رسمی کسب کند.

آیندهوون با 84 امتیاز از 31 بازی، تنها با یک شکست در این فصل، 9 امتیاز کمتر از فاینورد مدافع عنوان قهرمانی و تیم دوم جدول دارند.

حتی اگر آنها سه بازی آخر خود را ببازند و فاینورد در همه آنها پیروز شود، تفاضل گل‌هایشان اختلاف زیادی دارد، زیرا پی‌اس‌وی آیندهوون با تفاضل گل ۳۰+ شرایط بسیار ایده‌آلی دارد.

این تیم اکنون می‌تواند با 93 امتیاز، با رکورد قهرمانی آژاکس در سال 1972 برابری کند.
لوک دی یونگ، مهاجم آیندهوون، که به دنبال تبدیل شدن به برترین گلزن لیگ است، با پاولیدیس یونانی، مهاجم آلکمار که 27 گل زده در این فصل دارد برابری می‌کند.

فیلیپسی‌ها که شش سال پیش برای بیست و چهارمین مرتبه قهرمان لیگ شدند، همچنان دومین تیم پرافتخار لیگ هلند هستند و در صورت این قهرمانی هم اختلافشان با آژاکس که ۳۶ قهرمانی در لیگ است همچنان غیرقابل دسترسی به نظر می‌رسد. 

پیتر بوش، سرمربی باتجربه آیندهوون، در گفتگوی خبری خودش دیروز گفت: اگر شما 9 امتیاز برتری دارید، بیشترین گل را در لیگ به ثمر می‌رسانید، بیشترین میزان خلق موقعیت در فصل را دارید و همچنین کمترین گل خورده را دارد و نحوه بازی کردنتان مورد رضایت خودتان و هواداران است، آن زمان است که ما خودتان را می‌توانید قهرمان قانونی لیگ بدانید.

دیدگاه‌ها