کد خبر : 2019259 | 16 اردیبهشت 1403 ساعت 16:01 | 31.2K بازدید | 58 دیدگاه

حکم تاریخی انضباطی، سرمربی فولاد را نقره داغ کرد؛

جریمه ویسی سنگین‌تر از لگد کانتونا در آمد!

حکمی که کمیته انضباطی در واکنش به صحبت‌های عبدالله ویسی صادر کرده است بدون شک یکی از عجیب‌ترین احکام تاریخ این ورزش خواهد بود.

جریمه ویسی سنگین‌تر از لگد کانتونا در آمد!

به گزارش "ورزش سه"، ظهر امروز کمیته انضباطی پیرو صحبت‌های عبدالله ویسی سرمربی فولاد خوزستان در نشست خبری هفته گذشته خود مقابل آلومینیوم اراک، او را با مبلغ عجیب 2 میلیارد تومان جریمه کرد تا عجیب‌ترین حکم تاریخ فوتبال ایران برای این مرد 53 ساله نوشته شود. سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در این مورد نوشت: «عبدالله ویسی سرمربی تیم فولاد خوزستان به دلیل مصاحبه غیرفنی و خارج از حوزه مسئولیت خود و اظهارنظر غیرمسئولانه و غیرحرفه‌ای علیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مبلغ دو میلیارد تومان جریمه نقدی شد. مبلغ جریمه نقدی باید ظرف مدت یک هفته پرداخت شود. ادامه فعالیت این مربی در لیگ برتر منوط به پرداخت جریمه است.»

گفتنی است سازمان لیگ هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بود از این پس مربیان و بازیکنان با اظهارات غیرمسئولانه با جریمه دو میلیاردی روبه‌رو می‌شوند که اولین جریمه شامل ویسی، سرمربی فولاد شد که پس از دیدار با مس رفسنجان اظهاراتی را مطرح کرده بود.

اکنون این حکم در شرایطی توسط کمیته انضباطی اعلام شد که این عدد در مقایسه با جریمه اعمال شده برای رفتارهای غیر ورزشی ستارگان مشهور فوتبال اروپا نیز عجیب است. یکی از سکانس‌های تاریخ فوتبال همان ضربه‌ای بود که اریک کانتونا در جریان بازی با کریستال پالاس به‌صورت هولیگان حاضر در سلهرست پارک زد که بعد از آن اتحادیه فوتبال انگلیس، این بازیکن را 20 هزار پوند جریمه کرد که در آن زمان با توجه به شرایط متفاوت پرداخت دستمزد‌ها نسبت به وضعیت کنونی فوتبال مدرن، یکی از گران‌ترین احکام انضباطی در تاریخ این ورزش به‌شمار می‌رود؛ اکنون این حکم را اگر به نرخ پوند امروز در نظر بگریم، این عدد تبدیل به 1 میلیارد و 521 میلیون و 840 هزار تومان خواهد شد!

2018492

با این اوصاف کمیته انضباطی حکمی را برای عبدالله ویسی سرمربی فولاد در نظر گرفته که در تاریخ فوتبال ایران بی‌سابقه بوده است. عبدالله ویسی در کنفرانس خبری امروزش نیز واکنش قابل توجهی به این حکم نشان داد و گفت: من هفته گذشته صحبتی داشتم که به برخی از دوستان که برای من قابل احترام هستند، برخورد و شنیدم فدراسیون ۲ میلیارد ریال من را جریمه کرده است، زیرا خواسته بودم که بازی‌ها را رصد کنند. خب رصد نکنید و ۱۰۰ میلیون تومان دیگر هم من را جریمه کنید. مگر من چه گفتم فقط خواستم بازی‌ها را رصد کنند. گواردیولا و مورینیو هم این را می‌گویند اما هنوز به کمیته انضباطی نرفته‌ام برای من حکم بستند.

صحبت‌های سرمربی فولاد در حالی است که او به اشتباه گمان می‌کرد 2 میلیارد ریال معادل 200 میلیون تومان جریمه شده در حالی که مبلغ در نظر گرفته شده  برای ویسی ده برابر آن است و اکنون او باید 2 میلیارد تومان به‌عنوان جریمه پرداخت کند که این عدد می‌تواند با دستمزد این فصل او در فولاد نیز برابر باشد.

دیدگاه‌ها