کد خبر : 2019388 | 17 اردیبهشت 1403 ساعت 09:04 | 56.5K بازدید | 23 دیدگاه

یک نبرد سرنوشت‌ساز و حیاتی؛

لیونل مسی والیبال دشمن رویای بزرگ ایران!

لیگ ملت‌های والیبال شاهد یک تقابل جذاب و تماشایی خواهد بود.

لیونل مسی والیبال دشمن رویای بزرگ ایران!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال آرژانتین با سرمربیگری مارسلو مندز پس از ناکامی در کسب سهمیه مستقیم المپیک در سال گذشته، امسال با تمام قوا برای گرفتن بلیط پاریس به لیگ ملت‌های والیبال خواهد آمد، تا همانند دوره‌های گذشته یکی از دو نماینده آمریکای جنوبی در این تورنمنت معتبر باشد.

*وضعیت خوب در رنکینگ جهانی:
تیم آرژانتین در حال حاضر با 314.35 امتیاز در رتبه ششم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال قرار دارد و فاصله خیلی خوبی با تیم‌هایی که سهمیه کسب نکردند دارد و اگر طبق روال فصل‌های گذشته در لیگ ملت‌های والیبال کار کند کار آسانی برای گرفتن سهمیه از طریق رنکینگ دارد.

2018741

*جنگ با لیونل مسی والیبال
لوسیانو دچکو کاپیتان و پاسور این تیم ستاره و امید اول آرژانتینی‌ها خواهد بود، او از سال 2006 پیوسته عضو تیم ملی کشورش بوده و یکی از رکوردداران بازی‌های ملی است. دچکو یک هنرمند تمام عیار است و پاس‌های او مثل یک اثر هنری زیباست. دچکو یکی از بهترین پاسورهای تاریخ والیبال است و حتی بسیاری به او لقب لیونل مسی والیبال را داده‌اند. ایران اگر بتواند با سرویس خوب اجازه رسیدن دریافت سالم و رسیدن توپ به دچکو را ندهد شانس زیادی برای پیروزی در این نبرد مهم خواهد داشت. دیگر ستاره‌های این تیم فاکوندو کونته، آگوستین لوزر، مارتین راموس، لوسیانو ویسنتین،  لوسیانو پالونسکی، ازکوییل پالاسیوس و سانتیاگو دانانی هستند.

2018742

*حضور در جمع هشت تیم اول هدف آنها:
تیم آرژانتین که معمولا در لیگ ملت‌های والیبال خوب نتیجه نمی‌گیرد این‌بار اما در صدد کسب بهترین نتیجه خواهد بود تا علاوه‌بر صعود به جمع هشت تیم نهایی لیگ ملت‌ها، سهمیه المپیک را نیز کسب کنند. این تیم در دور قبلی در لیگ ملت‌ها در دور مقدماتی پنجم شد و در مرحله یک چهارم مغلوب ایتالیا شد.

*چهارمین بازی ایران برابر این تیم در لیگ ملت‌ها:
تیم ملی والیبال ایران در هفته اول لیگ ملت‌های والیبال در شهر ریودوژانیرو باید هفتم خردادماه در مسابقه چهارم خود به مصاف آرژانتین برود که با توجه به عدم کسب سهمیه المپیک این بازی برای هر دو تیم حیاتی خواهد بود.

2018743

با توجه به اینکه رنکینگ آرژانتین بسیار بالاتر از ایران است برد سه بر صفر یا سه بر یک تیم ملی امتیازات فراوانی در رنکینگ به حساب ایران واریز خواهد کرد. در آخرین بازی دو تیم در لیگ ملت‌های والیبال تیم آرژانتین سه بر دو ایران را شکست داده است.

دیدگاه‌ها