کد خبر : 2019492 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 03:33 | 11.4K بازدید | 5 دیدگاه

نبرد با گینه برای آخرین سهیمه پاریس

اندونزی پس از 68 سال یک رویا دارد

تیم المپیک اندونزی شگفتی‌ساز بزرگ رقابت‌های جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا در قطر بود.

اندونزی پس از 68 سال یک رویا دارد

به گزارش "ورزش سه"، اندونزیایی‌ها با سرمربیگری شین تائه یونگ اهل کره تا یک قدمی کسب سهمیه المپیک پیش رفتند اما با دو شکست مقابل ازبکستان و عراق در رتبه چهارم این رقابت‌ها قرار گرفتند. با این حال آنها یک شانس مجدد برای کسب آخرین سهمیه احتمالی فوتبال المپیک خواهند داشت و شاید بلیت آخرین قطار را برای تیم خود بگیرند. آنها باید با تیم گینه که وضعیتی مشابه این تیم در قاره آفریقا دارد، مبارزه کنند و تیم برنده به المپیک پاریس صعود خواهد کرد.

تیم اندونزی با شین تائه یونگ در اولین مسابقه مقابل قطر دو بر صفر شکست خورد اما ۱-۰ استرالیا و ۴-۱ اردن را برد و راهی دور بعد شد و در آنجا شگفتی بزرگ را رقم زد و موفق شد کره جنوبی را در ضربات پنالتی از پیش رو بردارد، اما دو شکست در مرحله نیمه نهایی و رده‌بندی مقابل ازبکستان و عراق آنها را به رتبه چهارم فرستاد.

بازی هنوز تمام شده و دیدار نهایی با گینه برای کسب بلیت المپیک برگزار خواهد شد. شین تائه یونگ و بازیکنان، پیش از بازی گینه راهی فرانسه شده‌اند تا نبرد تعیین‌کننده را در آنجا انجام بدهند. اگر این اتفاق رخ بدهد، اندونزی پس از ۶۸ سال به مسابقات فوتبال المپیک صعود خواهد کرد. سرمربی کره‌ای این تیم قول داده تیمش از فرصت‌های باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرد.

دیدگاه‌ها