کد خبر : 2020461 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 06:44 | 38.9K بازدید | 32 دیدگاه

العین قهرمانی آسیا را خواب می‌بیند

با نظر ای‌اف‌‌سی دو بازی العین در فینال جزو 5 بازی برتر تاریخ فینال لیگ قهرمانان آسیا است.

العین قهرمانی آسیا را خواب می‌بیند

به گزارش "ورزش سه"، کنفدراسیون فوتبال آسیا به مناسبت دیدار دو تیم العین و یوکوهاما مارینوس ژاپن در ورزشگاه بین المللی یوکوهاما در دور رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا، پنج بازی برتر مرحله اول فینال لیگ قهرمانان آسیا را که در دو دهه اخیر برگزار شده است، انتخاب کرد.

این آخرین فینال قبل از تبدیل شدن لیگ قهرمانان به فرمت "لیگ نخبگان" از فصل بعدی خواهد بود.

این پنج مسابقه شامل دو بازی تیم العین در فینال بود. اولین بازی در فصل 2002-2003 زمانی که تیم تایلندی در ورزشگاه بن محمد در خانه العین بازی کرد و العین توانست با دو گل بی پاسخ و زیر نظر مربی فقید خود برونو متسو که از روی سکوها بازی را تماشا می‌کرد به پیروزی دست پیدا کند. این پیروزی نکته مثبتی برای العین بود تا علیرغم شکست در بازی برگشت در تایلند با یک گل، اولین عنوان قهرمانی خود را در تاریخ مسابقات کسب کند.

2020491

دومین بازی فصل 2016 بین العین و تیم کره‌ای جئونبوک هیوندای موتورز بود و با وجود اینکه العین در نیمه اول با گل دانیلو آسپریلا کلمبیایی پیش افتاد اما تیم کره‌ای موفق شد در نیمه دوم دو گل به ثمر برساند. که نتیجه بازی را 2-1 به سود خود رقم زد و در بازی برگشت تساوی 1-1 برای کسب عنوان قهرمانی تیم اماراتی کافی نبود.

در مورد فینال‌های خاطره‌انگیز دیگر، دیدار سئول کره جنوبی با گوانگژو چین در سال 2013، وسترن سیدنی استرالیا با الهلال عربستان سعودی در سال 2014 و الهلال عربستان سعودی با اوراوا ردز ژاپن در سال 2019 توسط ای‌اف‌سی انتخاب شده است.

دیدگاه‌ها