کد خبر : 2020690 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 22:15 | 46.5K بازدید | 44 دیدگاه

شکست سنگین فینالیست چمپیونزلیگ!

دورتموند در دیداری خارج از خانه مقابل ماینتس با نتیجه 3-0 شکست خورد.

شکست سنگین فینالیست چمپیونزلیگ!

به گزارش "ورزش سه"، دورتموند در بازی هفته سی و سوم بوندس‌لیگا به مصاف ماینتس رفت و با نتیجه سنگین 3-0 شکست خورد.  

زردها که در هفته گذشته پاری سن ژرمن را در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شکست دادند و به فینال راه پیدا کردند، با تغییرات زیادی وارد این بازی شدند.

ادین ترزیچ تصمیم گرفت به غیر از نیکو شلوتربک، به بقیه بازیکنانی که در پارک دو پرنس بازی کرده بودند استراحت داده و ترکیب تیمش را دستخوش تغییرات گسترده کند.

این تغییرات تاثیر مستقیمی روی روند و همینطور نتیجه بازی داشت که به سود ماینتس رده پانزدهمی رقم خورد. میزبان که بازی را خوب آغاز کرده بود در دقیقه 7 با ضربه ندیم امیری به تیرک دروازه دورتموند کوبید.

دقایق زیادی نگذشت تا دورتموند اولین گل را دریافت کرد. در دقیقه 12خط دفاعی دورتموند که مدت‌ها بود با این ترکیب کنار هم بازی نکرده بودند، روی یک پاس رو به جلو غافلگیر شده و باریرو بعد از پاس کاتبک موفق شد با ضربه پرقدرت پای راست از فاصله کم با چارچوب دروازه، اولین گلزن تیمش در این بازی باشد.

2020769

دورتموند هیچ واکنش به این گل نداشت و همین فرصت برای نفوذ بیشتر ماینتس را فراهم می‌کرد. فشار روی دروازه ادامه یافت تا اینکه در دقیقه 19 گل دوم از راه رسید.

لی جائه سونگ از پاس اشتباه الکساندر مایر استفاده کرد تا قبل از اینکه مدافع دورتموند به توپ برسد با ضربه پای چپ دروازه خالی را باز کند.

2020767

دورتموند که هیچکدام از مهره‌های ثابتش در خط حمله را در اختیار نداشت نمی.توانست هیچ تهدیدی روی دروازه ماینتس داشته باشد و به حریفش اجازه داد تا خیلی زودتر به گل سوم هم برسد.

در دقیقه 23 سونگ یک بار دیگر از عدم هماهنگی بازیکنان دورتموند استفاده کرد و مانند گل اول، این بار او روی یک پاس کاتبک موفق شد دروازه مایر را باز کند.

2020766

سونگ در دقیقه 33 یکبار دیگر فرصت گلزنی داشت که توپ را به باریرو پاس داد و ضربه خطرناک او را این بار مایر موفق شد با شیرجه بلند مهار کند.

نیمه اول کاملا در اختیار ماینتس بود و آن‌ها به حملات خود ادامه دادند تا ضمن کنترل نتیجه بازی، بدون گل خورده به رختکن برود.

ایان ماتسن، جیدون سانچو و یولیان برانت تعویض‌های هجومی ترزیچ برای شروع نیمه دوم بودند تا امید دورتموند برای بازگشت به بازی را افزایش دهند.

دورتموند نیمه دوم را بد شروع نکرد. یوسف موکوکو موفق شد در دقیقه 52 یکی از گل‌ها را جبران کند اما شادی او خطای کوتاه بود چون به دلیل دریافت توپ در موقعیت آفساید، پرچم کمک داور بالا رفت و گل مردود شد.

2020768

دورتموند برنامه چندان خاصی برای نیمه دوم نداشت و پس از موقعیت موکوکو، برنامه هیجان انگیزی برای گلزنی نداشت. ترزیچ از فرصت استفاده کرد و در دقیقه 69 اوله پولمان را وارد بازی کرد تا این بازیکن 22 ساله اولین بازی‌اش با پیراهن دورتموند را تجربه کند.

ماینتس که با حضور در رده پانزدهم خطر سقوط به دسته پایین‌تر را یک هفته مانده به پایان فصل احساس می‌کرد به شدت از نتیجه‌ای که در نیمه اول به آن دست یافته بود، رضایت داشت.
از طرف مقابل دورتموند خطری روی دروازه حریفش ایجاد نمی‌کرد تا دست کم یکی از گل‌های خورده را جبران کند که این به ماینتس اجازه داد در نهایت بدون گل خورده این بازی را به پایان برساند.

2020765

با این برد ماینتس 32 امتیازی شد و دو امتیاز بیشتر از یونیون برلین رده شانزدهمی کسب کرده است. دورتموند هم که حتی شکست در بازی آینده تاثیری روی شانسش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان ندارد، با 60 امتیاز در رده پنجم ایستاده است.

دیدگاه‌ها