کد خبر : 2020794 | 23 اردیبهشت 1403 ساعت 11:55 | 68.7K بازدید | 68 دیدگاه

اورونوف لطفا پاس بده!

آل‌کثیر نیازمند مترجم ازبکستانی - روسی

در روزهایی که لیگ به حساسیت بالایی رسیده است، از دست دادن فرصت‌ها توسط خط هجومی پرسپولیس می‌توانست نسخه این فصل این تیم را بپیچد و کاملا آنها را از دور خارج کند.

آل‌کثیر نیازمند مترجم ازبکستانی - روسی

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در شرایطی که موقعیت‌های پیاپی گلزنی خود را در برابر هوادار از دست می‌داد، در نهایت با گل عیسی آل‌کثیر که روی از خودگذشتگی جالب توجه امید عالیشاه به ثبت رسید، از حریف پیش بیفتد.

با این حال کاملا قابل پیش‌بینی بود که تیم تحت هدایت مسعود شجاعی با توجه به روندی که طی هفته‌های اخیر دنبال می‌کند، بتواند بازی را در دست گرفته و با سود بردن از کیفیت بازیکنان آماده و باانگیزه این روزهای خود روی دروازه پرسپولیس و علیرضا بیرانوند خطرساز شود. همین اتفاق هم افتاد و هر کدام از عناصر خط هجومی هوادار به نوبه خود توانستند روی دروازه سرخ‌ها صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی شوند و شاید اگر روز اوج علیرضا بیرانوند و البته فرصت‌سوزی هواداری‌ها نبود، شرایط بازی به نوعی دیگر رقم می‌خورد و خاطره جدال با آلومینیوم در اراک بار دیگر برای اوسمار و تیمش تکرار می‌شد.

کافی است به موقعیت‌هایی که تیم هوادار در این بازی شکل داده یک‌بار دیگر دقت کنید؛ در این بازی امین قاسمی‌نژاد، بابک مرادی، سفیدچقایی، کریم اسلامی صاحب موقعیت‌هایی طلایی شدند که گل کردن موقعیت‌های شکل گرفته دور از ذهن نبود و اغراق نیست اگر بگوییم حتی اوسمار و هواداران این تیم نیز در لحظه این موقعیت‌ها چشمان خود را بستند!

در سمت مقابل هم موقعیت‌های پرسپولیس کم نبود اما به شکلی بود که هر موقعیت از دست رفته می‌توانست سرنوشتی متفاوت برای بازی شکل دهد. شاید یکی از جدی و طلایی‌ترین موقعیت‌های پرسپولیس مربوط به این صحنه باشد. جایی که پاس اشتباه آرشا شکوری و توپ‌ربایی اوستون اورونوف موقعیتی باورنکردنی برای پرسپولیس و ثبت گل دوم شکل داد. اونوروف با پیش روی به سمت دروازه تنها آرشا شکوری کم‌تجربه اما باانگیزه و سرپنجه را روبه‌روی خود داشت و در کنار خود نیز عیسی آل‌کثیر را می‌دید. برای این صحنه می‌توان حداقل 10 نوع ضربه و اقدام برای گلزنی را متصور شد اما ستاره ازبکستانی که نقش تاثیرگذار و پررنگی در عملکرد نیم فصل دوم تیمش داشت، خودخواهی باورنکردنی را به کارش اضافه کرد تا این فرصت از دست برود.

2020931
اورونوف در این صحنه در شرایطی موفق به گلزنی نشد که موقعیت‌های به مراتب سخت‌تر را تبدیل به گل کرده بود. با این حال شاید بهتر بود در این صحنه با از خودگذشتگی شرایط بهتر گلزنی را نصیب هم‌تیمی‌اش می‌کرد. شما اگر در این موقعیت جای اونوروف بودید چه تصمیمی می‌گرفتید؟
ویدئو: 332453

شاید امید عالیشاه که باتجربه‌ترین بازیکن کنونی پرسپولیس محسوب می‌شود چنین درکی از موقعیت حساس تیمش داشت که موقعیتی به مراتب سخت‌تر را برای اینکه کارش تیمش راه بیفتد و شرایط گلزنی بهتر فراهم شود، دقایقی قبل‌تر به‌صورت یک لقمه آماده در اختیار عیسی آل‌کثیر قرار داد اما این‌بار اوستون اورونوف تصمیمی عجیب گرفت و در نهایت توپش به سادگی در اختیار گلر هوادار تهران قرار گرفت. این در حالی بود که او با یک پاس عرضی ساده می‌توانست نام خود را بار دیگر به‌عنوان گل‌ساز و عیسی آل‌کثیر را به‌عنوان گلزن ثبت کرده و تیمش را نیز از زیر فشار خارج کند.

اوستون که حرکات تکنیکی و ویران کننده او در نیم فصل دوم و بعد از حضور در پرسپولیس به یکی از ابزارهای کاربردی کسب نتیجه مقابل رقبا تبدیل شده، شاید بی‌راه نباشد اگر بگوییم با خودخواهی خود در چند صحنه و در دیدارهای اخیر، گلایه هم‌تیمی‌هایش را نیز در پی داشته است. شاید در این صحنه اگر عیسی کمی زبان ازبکی و روسی بلد بود، کار بهتر پیش می‌رفت و اورونوف فارغ از خودخواهی یک هدیه بزرگ کادوپیچ را تقدیم گلزن تیمش می‌کرد و فضا را برای کسب نتیجه بهتر تیمش فراهم می‌کرد.

لیگ برای پرسپولیس سه هفته دیگر ادامه دارد و آنها روی 9 امتیاز باقی مانده و لغزش رقیب برای قهرمانی دوباره حساب باز کرده‌اند اما مسلما کسب این 9 امتیاز مستلزم این موضوع است که بازیکنان این تیم نیز در کنار اتحاد همیشگی‌شان، با از خودگذشتگی بیشتری کار را دنبال کنند و چشم به سرنوشت داشته باشند.

دیدگاه‌ها