کد خبر : 2021180 | 24 اردیبهشت 1403 ساعت 23:12 | 48.4K بازدید | 148 دیدگاه

من از لالیگا آمده‌ام و این سوالات خنده‌دار است

نکونام: همه دوست دارند که استقلال ببازد!

سرمربی استقلال در واکنش به حواشی رنگ پیراهن فولاد می‌گوید که او از جنس فوتبال بوده و بازی را بلد است.

نکونام: همه دوست دارند که استقلال ببازد!

به گزارش "ورزش سه"، استقلال موفق شد با تک گل ایمان سلیمی از سد فولاد عبور کند تا آبی پوشان دیدار هفته بیست و هفتم را با موفقیت پشت سر گذاشته و صدر جدول را از پرسپولیس پس بگیرند.

جواد نکونام سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود که در زیر می‌خوانیم:

ویدئو: 332711

این برد متعلق به هواداران است
از هواداران‌مان تشکر می‌کنم، این پیروزی متعلق به آنهاست. واقعاً انرژی و نیرویی که امروز گذاشتند، به تیم ما خیلی کمک کرد و خدا را شکر که شرمنده نشدیم. توانستیم بازی را ببریم و سه امتیاز را با عشق تقدیم هواداران کنیم.

می‌دانستیم فولاد می‌خواهد ریتم بازی را بگیرد
ما می‌دانستیم که بازی سختی داریم و با توجه به اینکه فولاد برای نیفتادن بازی می‌کرد، می‌دانستیم که می‌خواهد بازی را از ریتم بیندازد و با بچه‌ها صحبت کرده بودیم که جلوی این کار را با سرعت دادن به بازی بگیریم تا به موفقیت برسیم. در نیمه اول یک مقدار ریتم بازی ما پایین بود و چیزی نبود که من می‌خواستم.

با وجود چند غایب، نتیجه خوبی گرفتیم
در نیمه دوم موقعیت خلق کردیم و کاملاً در زمین حریف بودیم و توانستیم به گل برسیم. اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. تمام تمرکزمان روی این بود که یار و نفری نداشتیم و شرایط در آخر بازی برای ما سخت شد، اما در همان زمان هم می‌توانستیم روی ضدحمله به گل برسیم. موقعیتی به حریف غیر از یک صحنه ندادیم و سازمان خوبی داشتیم. با توجه به اینکه چند بازیکن‌مان را نداشتیم توانستیم نتیجه خوبی بگیریم.

2021603

همه دوست دارند ما ببازیم
دوست دارم یک نکته را به هواداران‌مان بگویم، همه دوست دارند ما ببازیم! خیلی راحت و شفاف، هر جوری که دوست دارند می‌خواهند که تیم ما نتیجه نگیرد. فقط به هواداران‌ و بازیکنان‌مان گفتم که نیاز داریم تمرکز داشته باشیم و کارمان را انجام دهیم.

اگر شرایط ایده آل بود، زودتر قهرمان می‌شدیم
وظیفه ما این است که به خاطر مردم کارمان را انجام دهیم، ولی روی اتفاقات باید تمرکز داشته باشیم تا به نتیجه برسیم. تا اینجا فوق‌العاده کار کردیم و اگر شرایط ایده‌آلی که برای استقلال می‌خواستیم، فراهم می‌شد خیلی زودتر جشن قهرمانی می‌گرفتیم.

 برای استقلال مو را از ماست بیرون می‌کشند
همه کس‌، همه کار می‌کند که ما نتیجه نگیریم. چیزهای کوچک و درشت را می‌بینیم، اما برای استقلال مو را از ماست بیرون می‌کشند و نمک و شکر را از هم جدا می‌کنند. با این حال بازی تیم‌های دیگر با هوادار برگزار می‌شود. اگر یک نفر دنبال ما باشد و بخواهد پایش را این طرف و آن طرف بگذارد همه اتفاقات و قوانین جابه‌جا می‌شود، ولی برای تیم رقیب می‌بینید چه می‌شود.

بازی ما در دستگردی بدون هوادار بود ولی پرسپولیس خیر!
ما هم در ورزشگاه پاس قوامین بازی کردیم، ولی هواداری وجود نداشت، با این حال برای تیم رقیب هوادار وجود دارد! من عاشق بازی کردن همه تیم‌ها با حضور هوادار هستم، 100 هزار هوادار بیاید و مردم از بازی‌ها لذت ببرند.

برخی تصمیم گیرندگان طرفدار آن رنگ هستند!
کسانی هستند که طرفدار آن رنگ هستند و در فوتبال تصمیم‌گیرنده. امیدوارم شرایط طوری باشد که هر تیمی که لیاقت دارد در روز آخر قهرمان شود.

2021604

به بنیادی فر اعتماد کامل وجود دارد
قضاوت بنیادی فر؟ داوری که خوب و قوی هست اصلاً نیازی نیست درباره آن صحبت شود. بنیادی‌فر یکی از داوران فوق‌العاده کشورمان است و می‌دانیم که اگر خدای ناکرده اشتباهی کند سهوی و فوتبالی است و به خاطر همین اعتماد کامل همیشه به او وجود دارد و به نظر من یکی از بهترین داوران ایران است.

تورانیان در آینده می‌درخشد
تورانیان؟ سامان فوتبالیستی آینده‌دار است و بازی اولش هم امروز نبود، قطعاً در آینده برای استقلال بازی‌های درخشان‌تری خواهد داشت. عملکردش امروز همان چیزی بود که ما می‌خواستیم. طبیعی است که در جوی که وجود داشت  در کنار بازیکنان دیگر فوق‌العاده کار کرد.

بازیکنان فعلی قطعا در تیم می‌مانند
آغاز تمدید قرارداد بازیکنان؟ ما مشکلی نداریم، یک بدهی باشگاه به بازیکنان از سال قبل دارد، منتظریم کار جابه‌جایی این پول انجام شود تا بازیکنانی که برای تسویه حساب می‌روند درباره تمدید قراردادشان صحبت شود. تمام بازیکنانی که در تیم ما هستند قطعاً همه آنها به خاطر مردانگی که کردند در تیم می‌مانند، مگر اینکه بازیکنی بخواهد جدا شود.

امیدوارم قانون 19 بازیکن درست شود
ما لیست خالی داریم و با توجه به مصدومیت‌ها و اتفاقاتی که افتاده لیست‌مان جا دارد و امیدوارم که بتوانیم بازیکنان بیشتری داشته باشیم. برای مثال ما با 19 بازیکن بزرگسال چطور می‌توانیم در آسیا بازی کنیم؟ امیدوارم که قانون درست شود. بازیکنان ما به خاطر کار بزرگی که انجام دادند من از همه آنها درخواست می‌کنم و به باشگاه‌ هم اعلام می‌کنم که بمانند.

قبلا با یحیی و الان با اوسمار رقابت داریم
سؤالات هماهنگ‌شده در نشست‌های خبری و صحبت درباره رنگ پیراهن؟ دو موضوع است، یکی اینکه صحبت من خارج از چارچوب فوتبال نیست. این مسائل به خاطر اینکه نتیجه داده است، ادامه پیدا می‌کند. می‌گویند بیانیه ندهید مصاحبه می‌کنند، می‌گویند مصاحبه نکنید، مدیر رسانه‌ای حرف می‌زند. می‌گویند حرف نزنید یک پست‌هایی حرف‌ می‌زنند و همه چیز از دست‌مان در رفته است. من در این رقابتی که وجود دارد استفاده می‌کنم، در گذشته با یحیی گل‌محمدی عزیز و الان با اوسمار رقابت می‌کنیم و باعث پیشرفت من هم می‌شود. ما زحمت‌مان را می‌کشیم و امیدوارم هر تیمی که لیاقت دارد قهرمان شود و جام بگیرد.

2021605

من خودم بازی را بلد هستم
تیم ما تا الان زحمت کشیده و مشکلات هم همیشه بوده است. من در 48 ساعت گذشته به بازیکنانم هم گفتم که آمادگی همه چیز را داشته باشند. من خودم بازی را بلد هستم، ولی به هر حال یکسری چیزها هست که تمرکز ما را به‌هم بزنند. این مسائل روی تیم ما اثر نمی‌گذارد و می‌دانیم چطور رفتار کنیم و طرف‌مان را می‌شناسیم و به خاطر همین روز اول گفتیم که از جنس همین فوتبال هستیم.

روی سهرابیان و مرادمند ریسک نکردیم
مرادمند؟ حسین مرادمند را می‌توانستم امروز بازی دهم، اما شاید شرایطش طوری شود که سه بازی آینده را از دست بدهد. آرمین سهرابیان هم همین‌طور بود، اما من سلامتی بازیکن برایم مهم است و توجه می‌کنم که با آینده بازیکن بازی نشود و ریسک نمی‌کنم. هر بازیکنی که سالم باشد سعی می‌کنیم استفاده کنیم. هر دو بازیکن در حال تمرین هستند، من امروز مجتبی فراشوندی را جای مرادمند آوردم، بازیکن امیدهای خودمان هست که بازیکن آینده‌داری هست.

من از لالیگا آمده ام، این سوالات خنده دار است
حاشیه‌های رنگ پیراهن؟ درباره حاشیه لطفاً سوال نکنید، خنده‌دار است که من از لالیگا بیایم درباره این مسائل توضیح دهم.

دیدگاه‌ها