کد خبر : 2023434 | 04 خرداد 1403 ساعت 00:29 | 53.4K بازدید | 57 دیدگاه

استقلال بدهی 30 میلیاردی را رسما تسویه کرد

باشگاه استقلال از تسویه بدهی خود به باشگاه سانتاکلارا خبر داده است.

استقلال بدهی 30 میلیاردی را رسما تسویه کرد

به گزارش "ورزش سه"، در جریان انتقال محمد محبی از سانتاکلارا به استقلال در تابستان 1401 بود که آبی متعهد شدند مبلغ رضایت نامه را در چند قسط پرداخت کنند که پس از تغییرات مدیریتی و حضور فتح‌الله‌زاده روی صندلی ریاست، این تعهد عملی نشد.

در واقع استقلالی‌ها مبلغ یکی از اقساط خود را ناقص به حساب سانتاکلارا واریز کردند و همین موضوع سبب شد تا تیم پرتغالی با شکایت از آبی‌ها، خواستار دریافت مبلغ سنگینی شود که در نهایت استقلال به پرداخت 500 هزار یورو محکوم شد.

این بدهی در ادامه منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال شد ولی آبی‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای، تعهدنامه‌ای را به سانتاکالارا دادند که در دو قسط، این مبلغ را پرداخت کنند و همین توافق با طرف پرتغالی باعث شد تا بدهی 500 هزار یورویی، جزء بدهی‌های قطعی این فصل به شمار نیاید و خللی در دریافت مجوز حرفه‌ای آبی‌ها ایجاد نکرد.

حالا باشگاه استقلال با صدور اطلاعیه‌ای، از تسویه حساب کامل با طرف پرتغالی و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه خبر داده است.

2025601

در اطلاعیه آبی‌ها آمده است:

امشب طبق اعلام رسمی فیفا و رسید ارسال شده بدهی ۵۰۰ هزار یورویی به باشگاه سانتاکلارا پرداخت شد و باشگاه استقلال دیگر بدهی در این زمینه ندارد.

بر همین اساس مدارک پرداختی باشگاه استقلال، در لیگال پرتال بارگذاری شده و کمیته انضباطی فیفا نیز اعلام وصول کرده است.

با این اقدام،  پنجره باشگاه استقلال حداکثر ظرف مدت دو هفته آینده باز خواهد شد.

لازم به یادآوری است باشگاه سانتاکلارای پرتغال به دلیل پرداخت نشدن حق انتقال محمد محبی به استقلال از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود.

دیدگاه‌ها