کد خبر : 2024976 | 09 خرداد 1403 ساعت 15:18 | 107.7K بازدید | 173 دیدگاه

مربی آلمانی جانشین ژاوی شد

رسمی: هانسی فلیک سرمربی بارسلونا

هانسی فلیک آلمانی به عنوان سرمربی جدید بارسلونا معرفی شد.

رسمی: هانسی فلیک سرمربی بارسلونا

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بارسلونا به صورت رسمی تأیید کرد که هانسی فلیک هدایت آبی اناری پوشان را در دست گرفته است.

فلیک از روز گذشته به اسپانیا سفر کرده بود و شب گذشته همراه ایجنتش با مدیران باشگاه دیدار کرد.

باشگاه بارسلونا در تایید خبر انتصاب فلیک نوشت: "باشگاه بارسلونا و هانسی فلیک به توافق رسیدند تا این مربی آلمانی تا 30 ژوئن 2026 به عنوان مربی تیم اول فوتبال مردان انتخاب شود. مربی جدید قراردادش را با حضور خوان لاپورتا، رئیس، رافا یوسته، نایب رئیس و دکو به عنوان مدیر ورزشی امضا کرده است."

باشگاه بارسلونا ویدیوی کوتاهی از فلیک منتشر کرد که مربی آلمانی در آن لبخند می‌زند و گفت: "بارسایی‌‌ها، این لحظه برای ماست، زنده‌باد بارسا."

قرارداد ژاوی هرناندز با بارسا امروز به صورت رسمی به پایان رسید. این مربی که برای یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد داشت توافق کرد که قراردادش را فسخ کند و بدون دریافت غرامت جدا شود.

2027917

هانسی فلیک کار خود به عنوان بازیکن را با بازی در یک تیم متوسط ​​فوتبال کشورش آغاز کرد. او برای ساندهاوزن، بایرن مونیخ، کلن و ویکتوریا بامنتال بازی کرد. او در ویکتوریا بامنتال موقعیت مربی-بازیکن را قبل از خداحافظی از فوتبال تجربه کرد. سپس او هدایت تیم هوفنهایم را برعهده گرفت.

پس از اقامت بسیار کوتاهی در سالزبورگ، او تماسی دریافت کرد که زندگی او را تغییر داد. یواخیم لو او را به عنوان دستیارش در تیم ملی آلمان منصوب کرد، جایی که آنها یک دوره موفق را کنار هم تجربه کردند: فینال یورو 2008 و سپس قهرمانی جام جهانی در برزیل 2014.

پس از مدتی به عنوان مربی در تیم ملی، او به عنوان مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال آلمان منصوب شد تا اینکه پس از دریافت پیشنهاد از بایرن مونیخ، به مربیگری بازگشت، و بایرن مونیخ او را به عنوان دستیار نیکو کواچ انتخاب کرد. پس از اخراج کواچ، فلیک در بایرن تیم را به رده ششم رساند و در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه فراموش نشدنی 2-8 بارسلونا را شکست داد.

2027916

با استخدام فلیک، ایده خوان لاپورتا برای حضور مربیان آلمانی در بارسلونا که از سه سال پیش آن را مطرح کرده بود، تحقق یافت. باید به خاطر داشت که فلیک برای مدتی زیرنظر بارسا قرار داشت. فلیک هم برای اینکه علاقه خود به بارسا را نشان دهد از مدتی قبل آموزش زبان اسپانیایی را آغاز کرده بود. امتناع او از همکاری با برایتون و چلسی در لیگ برتر نشان داده بود که او علاقه‌مند به همکاری با بارسلونا است.

دیدگاه‌ها