کد خبر : 2026273 | 14 خرداد 1403 ساعت 19:49 | 22.5K بازدید | 34 دیدگاه

رونمایی از مجسمه اینیستا در زادگاهش: هیجان زده‌‌ام

مجسمه آندرس اینیستا، اسطوره فوتبال اسپانیا، در ایالت آلباسته رونمایی شد.

رونمایی از مجسمه اینیستا در زادگاهش: هیجان زده‌‌ام

به گزارش "ورزش سه"، همزمان با جشن ملی انجمن مطبوعات ورزشی اسپانیا در ایالت آلباسته، بنیاد سولیس از مجسمه‌ای در محوطه ورزشگاه کارلوس بلمونته رونمایی کرد.

این مجسمه‌ متعلق به آندرس اینیستا، یکی از فوتبالیست‌های ماندگار در تاریخ اسپانیاست که متولد آلباسته است. ویسنته دل‌بوسکه، سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا، در این مراسم حضور داشت.

طراحی این مجسمه که توسط خاویر مورنو خلق شده، از گلی که اینیستا در فینال فراموش نشدنی جام جهانی 2010 به ثمر رساند، الهام گرفته شده است. اینیستا نتوانست در این مراسم شرکت کند اما این کار را از طریق پیامی ویدیویی انجام داد که در آن تشکر فراوان خود را اعلام کرد.

2030029

اینیستا در این پیام گفت: "این لحظه من را بسیار هیجان زده می‌کند. من از شهرم، خانواده‌ام و همه افرادی که در طول زندگی حرفه‌ای از من حمایت کردند، تشکر می‌کنم. این را می‌دانم که اهل کجا هستم و آلباسته جایی است که فوتبال را شروع کردم. خیلی احساس غرور می‌کنم. این اثر هنری از لحظه‌ای الهام گرفته شده که برای من و همچنین برای فوتبال ما اهمیت زیادی داشت. همه ما آن گل را به ثمر رساندیم و همه می‌توانیم در آن لحظه را احساس کنیم."

خوزه آنتونیو، پدر اینیستا، مسئول پرده برداری از این مجسمه بود. او درمورد غیبت پسرش در این مراسم گفت: "آندرس تلاش کرد تا اینجا باشد اما در آخرین لحظه همه چیز آنطور که ما می‌خواستیم پیش نرفت."

دیدگاه‌ها