کد خبر : 2027441 | 20 خرداد 1403 ساعت 10:49 | 12.9K بازدید | 16 دیدگاه

فن خال: منچستریونایتد باید تن هاخ را نگه‌دارد

لویی فن خال، سرمربی سابق منچستریونایتد، معتقد است اریک تن هاخ در این تیم عملکرد فوق‌العاده‌ای نداشته است، اما همچنان باید به او فرصت داده شود.

فن خال: منچستریونایتد باید تن هاخ را نگه‌دارد

به گزارش "ورزش سه"، شیاطین سرخ در حال گذراندن دوران بررسی عملکرد در پایان فصل هستند که در صورت نتیجه‌گیری نهایی، ممکن است سرمربی هلندی این تیم اخراج شود. مالک اقلیت باشگاه، سر جیم راتکلیف، تغییرات قابل توجهی را برای متحول کردن باشگاه خارج از زمین انجام داده است و در ماه‌های اخیر گمانه زنی‌های زیادی در مورد تغییرات مشابه در نیمکت مربیگری وجود داشته است. با این حال، فن خال، سرمربی سابق این تیم، علی‌رغم اخراج شدن از یونایتد بلافاصله پس از قهرمانی در جام حذفی در سال ۲۰۱۶، معتقد است که تن هاخ باید در اولدترافورد باقی بماند.

او به اسکای اسپورت گفت: «بله، باید به او فرصت بیشتری بدهند. اما من هم در آن زمان به زمان بیشتری نیاز داشتم. من هم جام حذفی را بردم و قبل از من ۲۰ سال هیچکس (در منچستریونایتد) جام حذفی را نگرفته بود. اما من همچنین می‌توانم انتقادی‌تر باشم. می‌توان به او انتقاداتی را وارد کرد، اما او همچنین نشان داده است که یک مربی خوب است.»

شیاطین سرخ پس از یک فصل اول قدرتمند تحت هدایت تن هاخ که با کسب مقام سومی لیگ برتر و قهرمانی در جام اتحادیه همراه بود، دچار افت شدند.

2025522

حضور آنها در اروپا با قرار گرفتن در انتهای گروهی متشکل از بایرن مونیخ، کپنهاگ و گالاتاسرای در کریسمس به پایان رسید. نیوکاسل هم آن‌ها را از جام اتحادیه حذف کرد. این فصل پرآشوب سپس منجر به هشتم شدن شیاطین سرخ در جدول شد که بدترین عملکرد آنها در لیگ برتر به‌شمار می رود. در نهایت، یونایتد با غلبه بر رقیب همشهری خود، منچسترسیتی، توانست سیزدهمین قهرمانی خود در جام حذفی را به دست آورد.

این فصل ضعیف پس از سرمایه‌گذاری قابل توجه در تیم تن هاخ با هزینه اولیه ۶۴ میلیون پوند برای خرید راسموس هوجلوند، ۵۵ میلیون پوند برای میسون مونت و ۴۳.۸ میلیون پوند برای آندره اونانا رقم خورد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی انگلیس، در صورت تصمیم یونایتد برای اخراج تن هاخ در این تابستان، گزینه اصلی آنها برای جایگزینی او به‌شمار می‌رود.

دیدگاه‌ها