کد خبر : 2047861 | 22 خرداد 1403 ساعت 11:01 | 4.4K بازدید | 1 دیدگاه

حضور علی لبیب، رکابزن ایران در المپیک پررنگ‌تر شد

بر اساس اطلاعاتی که در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته است، علی لبیب، دوچرخه‌سواری جاده بیش‌ترین شانس را برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارد.

حضور علی لبیب، رکابزن ایران در المپیک پررنگ‌تر شد

 به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، دوچرخه‌سواری جاده ایران یک سهمیه در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارد. این سهمیه به نام کشور است از این رو فدراسیون ایران باید رکابزن اعزامی به المپیک را معرفی کند.

فدراسیون چند گزینه داشت که شانس علی لبیب رکابزن ۲۱ ساله ایران از همه بیش‌تر بود و با توجه به نتیجه‌ای که در قهرمانی آسیا گرفت، حضورش در المپیک پاریس پر رنگ‌تر شد. 

لبیب در بازی‌های آسیایی هانگژو چهارم شد و تا آستانه کسب مدال پیش رفت و در مسابقات قهرمانی جاده آسیا در رده سنی زیر ۲۳ سال به مدال برنز رسید.

فدراسیون دوچرخه‌سواری بعد از رقابت ماده استقامت جاده بزرگسالان که فردا (چهارشنبه) برگزار می‌شود، رکابزن اعزامی خود به المپیک را به طور رسمی معرفی خواهد کرد و در حال حاضر علی لبیب گزینه اصلی اعزامی به المپیک پاریس است مگر این که اتفاق خاصی رخ دهد.

کمیته ملی المپیک یک سهمیه همراه هم به دوچرخه‌سواری داده است که به احتمال زیاد رسول اسدی (رئیس فدراسیون) به عنوان سرپرست - مربی در کنار رکابزن ایران خواهد بود.

فدراسیون دوچرخه‌سواری حضور در کمپ اسپانیا، تور چین هایلک و تور اندونزی را برای آماده کردن رکابزن المپیکی مدنظر دارد و قرار است پس از بررسی در نهایت یکی از این گزینه‌ها برای آماده سازی قبل از المپیک پاریس انتخاب شود.

دیدگاه‌ها