کد خبر : 2050079 | 01 تیر 1403 ساعت 14:54 | 40.8K بازدید | 61 دیدگاه

برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران؛

تائید شد: یک داور زن در اتاق وار بود!

مهسا قربانی حضورش در اتاق وار را برای قضاوت فینال جام حذفی تائید کرد.

تائید شد: یک داور زن در اتاق وار بود!

به گزارش "ورزش سه"، پیش از دربی برگشت استقلال و پرسپولیس، با اعلام رسمی مهدی تاج و خداداد افشاریان، قرار بود مهسا قربانی به عنوان اولین داور زن که لایسنس اتاق وار را هم دارد؛ در این مسابقه قضاوت کند اما مشخص نشد چرا دقیقا روز دربی این موضوع منتفی شد.

اما روز گذشته در جریان دیدار سپاهان و مس رفسنجان، به جز موعود بنیادی‌فر، مهسا قربانی، به عنوان یکی از داورانی که لایسنس وار دارد در اتاق مربوطه حضور داشت و در قضاوت این مسابقه تیم داوری را همراهی می‌کرد. زمزمه‌های حضور قربانی در اتاق وار ساعاتی بعد از این مسابقه شدت گرفت اما هیچ نهاد رسمی به این موضوع واکنش نشان نداد تا اینکه صبح امروز قربانی در گفت و گوی کوتاه با خبرنگار ما، ضمن ابراز خوشحالی برای این تاریخ‌سازی، تائید کرد که در اتاق وار حضور داشته است.

این نخستین بار است که یک داور زن در مسابقات مردان برای فوتبال ایران قضاوت می‌کند و این موضوع از این حیث بسیار حائز اهمیت است. علت پافشاری فدراسیون فوتبال برای رخ دادن این اتفاق هم، اصرار فیفاست. فیفا همواره در سال‌های اخیر مهسا قربانی و چند داور زن دیگر را برای قضاوت در جام جهانی زیر نظر داشته اما صرفا به دلیل قضاوت نکردن در مسابقات مردان، آن‌ها را از کسب چنین تجربه مهمی محروم کرده است.

دیدگاه‌ها