کد خبر : 2050401 | 02 تیر 1403 ساعت 21:48 | 18.8K بازدید | 12 دیدگاه

رکورد صددرصدی فرنگی کاران در هفت وز‌ن نخست

روز اول کشتی نوجوانان جهان: دبل طلايى ایران

در پايان مسابقات هفت وزن اول كشتى فرنگى نوجوانان جهان، ایران 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز کسب کرد.

روز اول کشتی نوجوانان جهان: دبل طلايى ایران

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات 7 وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا امروز (شنبه) در شهر امان کشور اردن برگزار شد و در پایان نمایندگان ايران به 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 3 مدال برنز دست یافتند.

در پایان مسابقات روز اول کشتی فرنگی، ابوالفضل کرمی در وزن 51 کیلوگرم و دانیال ایزدی در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا، احمد بدرالدینی در وزن 45 کیلوگرم و علیرضا امیری در وزن 48 کیلوگرم به مدال نقره، امیرعلی حیدری در وزن 55 کیلوگرم، ابوالفضل شیری در وزن 60 کیلوگرم و ایوب حسینوند در وزن 110 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

* در وزن 45 کیلوگرم ، احمد بدرالدینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 2 سند حاتم ناقوج از اردن را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر مقابل نوردولت کومارالی از قزاقستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بدرالدینی در این دیدار با نتیجه 14 بر 3 مغلوب امیدجان کرم اف از ازبکستان شد و به مدال نقره رسید.

* در وزن 48 کیلوگرم علیرضا امیری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل یوجین هان از کره جنوبی به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 مقابل بیکاش کاچاپ از هند به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه یافت. امیری در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل حسین الدین عبدالکریم اف از ازبکستان مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

*در وزن 51 کیلوگرم ابوالفضل کرمی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر از سد یدیگه تولوتایف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر بیلال خوریلایف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کرمی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر حاجی اکبر کوچکاروف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

*در وزن 55 کیلوگرم امیرعلی حیدری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 آلپامیز بولاتویف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 مغلوب سردار خولمورزایف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حیدری در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر ماشیان لیائو از چین را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

*در وزن 60 کیلوگرم ابوالفضل شیری در دور اول با نتیجه 9 بر صفر علی اشرف عبدالناصر از اردن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به عدم حضور کائو از چین تایپه به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 12 بر 5 مغلوب فرخ یولدوشیف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. شیری در این دیدار با نتیجه 10 بر 8 مقابل نودیرجان سانگوف از تاجیکستان به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

*در وزن 92 کیلوگرم دانیال ایزدی در مبارزه نخست با نتیجه 8 بر صفر ساچین از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم فخری کمال کمیل جانوف از ازبکستان را با نتیجه 7 بر 5 از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ایزدی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر دورقام الغدیری از عراق را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. ایزدی در این دیدار با نتیجه 9 بر 9 و ضربه فنی از سد آدیلیت تویشی از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

*در وزن 110 کیلوگرم ایوب حسینوند قاسمی در دور اول با نتیجه 11 بر 9 مغلوب نعمت اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به دیدار رده بندی راه یافت. حسینوند در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر آدیوس کایراتوف از قزاقستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

فردا و در مسابقات 3 وزن پایانی نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود می‌روند.

دیدگاه‌ها