کد خبر : 2050988 | 05 تیر 1403 ساعت 19:01 | 18.5K بازدید | 4 دیدگاه

بلماضی، گزینه ورود به لیگ نخبگان آسیا

جمال بلماضی، سرمربی سابق تیم ملی الجزایر، نامزد اصلی هدایت تیم الریان قطر در فصل است.

بلماضی، گزینه ورود به لیگ نخبگان آسیا

به گزارش ورزش سه، جمال بلماضی 47 ساله پس از شکست تیم ملی الجزایر مقابل موریتانی که منجر به حذف این تیم از جام ملت‌های آفریقا شد، از سمت خود کنار رفت و پس از آن تاکنون هدایت تیم جدیدی را بر عهده نگرفته است.

بلماضی در حال حاضر به گزینه اصلی هدایت الریان قطر در فصل آینده تبدیل شده و به همین دلیل نشریه العین اسپورت قطر با انتشار گزارشی به سه انگیزه این سرمربی برای هدایت الریان پرداخته است:

* خود را بازسازی کند
جمال بلماضی پس از اخراج از سرمربیگری تیم ملی الجزایر در ژانویه گذشته به دلیل نتایج ضعیف، ناامیدی بزرگی را تجربه کرد. او پس از جام ملت‌های آفریقا روزهای سختی را پشت سر گذاشت، به خصوص که هواداران الجزایری پس از 6 سال حمایت مطلق، از او روی برگرداندند.

با این شرایط، بلماضی در قطر به دنبال بازگرداندن محبوبیت خود خواهد بود؛ محبوبیتی که پس از مجموعه ناامیدی‌هایی که در دو سال گذشته با الجزایر تجربه کرد، از بین رفت.

1982675

* سوابق خود را تثبیت کند
بلماضی با کسب عناوین متعدد با تیم سابق خود الدحیل (لخویا) یکی از بهترین رکوردهای لیگ قطر را دارد؛ او در دو دوره بین سال‌های 2010 تا 2012 و بین سال‌های 2015 تا 2018 هدایت الدحیل را بر عهده داشت و 9 عنوان قهرمانی به دست آورد.

سرمربی سابق تیم ملی قطر حالا امیدوار است با هدایت الریان پس از مدت‌ها غیبت، بار دیگر به روی سکوهای قهرمانی بازگردد و خود را به عنوان یک سرمربی موفق به تیتر اخبار تبدیل کند.

* شرکت در لیگ نخبگان آسیا
باشگاه الریان با کسب مقام دوم در آخرین دوره لیگ قطر، حضور در لیگ نخبگان آسیا را قطعی کرد. حضور در بزرگترین رقابت در آسیا یک موضوع وسوسه‌انگیز برای جمال بلماضی است، به خصوص که او در این رقابت‌ها با باشگاه‌های سطح بالای قاره روبرو خواهد شد.

دیدگاه‌ها