کد خبر : 2051033 | 06 تیر 1403 ساعت 04:06 | 30.2K بازدید | 9 دیدگاه

عملکرد همه مربیان لیگ در فصلی که گذشت

نقل و انتقالات نیمکت‌های ایران آغاز شد!

مربیان شاغل در لیگ برتر عملکرد‌های متفاوتی در طول فصل داشتند که بررسی کرده‌ایم.

نقل و انتقالات نیمکت‌های ایران آغاز شد!

به گزارش ورزش سه، بیست و شش مربی در طول لیگ بیست و سوم سکان هدایت تیم‌ها را برعهده گرفتند و در لیگ ایران به عنوان سرمربی به میدان رفتند که در این بین برخی از آنها تا انتهای فصل در یک تیم حضور داشتند و برخی از آنها با جابجایی در بین تیم‌ها یا خروج از لیگ ایران سرنوشتشان تغییر کرد.

در بین سرمربیان لیگ‌برتری محمد ربیعی سرمربی ذوب آهن، ملوان تحت هدایت تارتار، آلومینیوم با مجتبی حسینی، شمس آذر همراه با دقیقی و مس‌رفسنجان به همراه محرم نویدکیا نمایش.های خوبی داشتند و مربیانی بودند که تحول قابل قبولی در تیم خود ایجاد کرده بودند و نتایج خوبی به دست آوردند و مورد توجه اهالی فوتبال قرار گرفتند.

جواد نکونام با توجه به تعداد بازی‌های بیشتری که نسبت به سرمبیان بالانشین جدول در راس امور فنی استقلال قرار گرفته بود بیشترین امتیاز را کسب کرد و با 67 امتیاز بیشترین امتیاز در بین مربیان لیگ برتری به دست آورده است، بعد از او مورایس و ربیعی در رتبه‌های بعدی قرار دارند، البته اوسمار ویرا هم به نسبت مدت زمان حضور میانگین امتیازگیری فوق‌العاده‌ای داشته است.

2045866

اوسمار ویرا، ژوزه مورایس، پاکو خمز، مارینوس اوزونیدوس، ایگناسیو مارتینز، لوکاس آلکاراس سرمربیان خارجی بودند که در لیگ گذشته سکان هدایت تیم‌ها را بر عهده داشتند و در این لیست به غیر از اوزونیدوس و مورایس هیچکدام تا انتهای فصل در تیم خود نماندند و البته اوسمار ویرا از ابتدا به عنوان دستیار در پرسپولیس حضور داشت و در نیم فصل دوم به عنوان سرمربی در تیم پرسپولیس مربیگری کرد که برای او هم فصل کاملی به حساب می‌آید.

رسول خطیبی، رضا عنایتی، مجتبی حسینی، سعید دقیقی و مسعود شجاعی مربیانی بودند که نگاه ویژه‌ای به استفاده از بازیکنان جوان داشتند که در این بین رضا عنایتی با سرنوشت عجیبی رو به رو شد و در هفته پایانی لیگ برتر به همراه پیکان به لیگ دسته یک سقوط کرد.

در این بین سعید دقیقی، حمید مطهری، مسعود شجاعی اولین تجربه حضور در راس کادرفنی یک تیم در لیگ برتر را به دست آوردند و توانستند در بالاترین سطح فوتبال ایران مربیگری کنند.

2030735

از بین تیم‌های بالانشین در حال حاضر تراکتور و پرسپولیس سرمربی خود را به طور قطعی تغییر خواهند داد، ابهاماتی درباره نیمکت سپاهان وجود دارد و استقلال با جواد نکونام به کار خود ادامه خواهد داد تا ثبات در نیمکت آبی‌ها بیشتر از قبل باشد.

یحیی گل‌محمدی، پاکو خمز، ساکت الهامی، مهدی رحمتی، محمود فکری، عبدالله ویسی، علیرضا منصوریان و فراز کمالوند مربیانی بودند که به دلایل مختلف از تیم خود کنار رفتند و در این بین ساکت الهامی در تیم نساجی عملکرد متفاوتی نسبت به مس رفسنجان داشت و عبدالله ویسی توانست بعد از جدایی از صنعت نتایج خوبی با فولاد کسب کند و در لیگ برتر باقی بماند.

2027601

در ادامه لیست کاملی از سرمربیان لیگ برتری را مشاهده می‌کنید که به احتمال زیاد تغییرات زیادی در این لیست برای شروع فصل آینده ایجاد شود و جابجایی‌های زیادی صورت بگیرد.

پرسپولیس: یحیی گل‌محمدی - اوسمار ویرا

استقلال: جواد نکونام

سپاهان: ژوزه مورایس

تراکتور: پاکو خمز - حمید مطهری

ذوب آهن: محمد ربیعی

ملوان: مهدی تارتار

آلومینیوم اراک: مجتبی حسینی

شمس‌آذر: سعید دقیقی

گل‌گهر: مارینوس اوزونیدوس

مس رفسنجان: ساکت الهامی - محرم نویدکیا

فولاد: علیرضا منصوریان - اگیناسیو مارتینز - احمد آل‌نعمه - عبدالله ویسی

نساجی: مهدی رحمتی - لوکاس آلکاراس - ساکت الهامی

هوادار: محمود فکری - مسعود شجاعی

استقلال خوزستان: سیروس پورموسوی

پیکان: رسول خطیبی - غلامرضا عنایتی

صنعت نفت آبادان: عبدالله ویسی - سهراب بختیاری زاده - فراز کمالوند

دیدگاه‌ها