کد خبر : 2051652 | 09 تیر 1403 ساعت 14:17 | 5.5K بازدید | 16 دیدگاه

واترپلوی جوانان ایران به جام جهانی نمی‌رود

علی‌رغم درخشش تیم ملی واترپلوی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا (فیلیپین) و کسب مجوز حضور در مسابقات جام جهانی واترپلو (آرژانتین)، قرار نیست این تیم به مسابقات جهانی اعزام شود.

واترپلوی جوانان ایران به جام جهانی نمی‌رود

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، اسفندماه سال گذشته بود که تیم ملی واترپلوی ایران در گروه B مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا در فیلیپین با تیم‌های قزاقستان، سریلانکا، مالزی و سنگاپور هم‌گروه بود و توانست با شکست حریفانش بالاتر از قزاقستان به عنوان تیم اول گروه به مرحله نیمه نهایی صعود کند و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تیم چین به عنوان تیم دوم گروه A برود و این تیم را نیز از پیش رو بردارد و راهی فینال شود اما علی‌رغم یک نمایش فوق‌العاده مقابل ژاپن، قدرت اول آسیا با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی آسیا رسید.

پس از آن اوایل اردیبهشت ماه سال جاری بود که قرعه‌کشی مسابقات واترپلوی قهرمانی جوانان جهان به میزبانی کشور آرژانتین برگزار شد؛ در این دوره از مسابقات ۲۰ تیم حضور دارند که در ۶ گروه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. پس از برگزاری قرعه‌کشی این مسابقات، تیم زیر ۱۸ سال ایران در گروه (C) با تیم‌های چین و کانادا همگروه شد؛ گروهی که به نظر می‌رسد تیم‌ملی واترپلوی جوانان ایران شانس بالایی برای صعود داشته باشد.

دانیال خاکبان، سرپرست کمیته فنی واترپلو، با اعلام این خبر که قرار نیست تیم‌ملی جوانان به مسابقات جهانی آرژانتین اعزام شود، ‌می‌گوید: اردوی تیم‌ملی جوانان از اواخر فرودین ماه سال جاری دنبال شد اما به دلیل جابجایی کنکور و امتحانات نهایی بچه‌ها، شرایط تمرینی منظم نداشتیم. در این خصوص با میلاکوویچ، مدیر فنی تیم‌ملی واترپلوی بزرگسالان مشورت کردیم و در نهایت با توجه به نگرانی خانواده بازیکنان به دلیل برگزاری کنکور، تصمیم بر این شد که تیم‌ملی به مسابقات جهانی آرژانتین اعزام نشود. برخی از بازیکنان اگر کنکور نمی‌دادند سرباز می‌شدند و به زندگی آن‌ها لطمه وارد می‌شد و صرفا مسائل مالی در خصوص اعزام مطرح نبود.

وی افزود: اما با توجه به اینکه تیم‌ملی جوانان پایه تیم‌ملی بزرگسالان به شمار می‌رود قرار است در یک تورنمنت خوب به عنوان جایگزین شرکت کنیم.

سرپرست کمیته فنی واترپلو در مورد پرداخت جریمه مالی فدراسیون به دلیل عدم اعزام تیم‌ملی واترپلوی جوانان به مسابقات جهانی، گفت: رییس فدراسیون تمام تلاش خود را خواهد کرد که موضوع را گزارش دهد تا مشمول جریمه مالی نشویم؛ در هر صورت ما دوست داشتیم به این مسابقات اعزام شویم اما اتفاقات دست به دست هم داد تا نتوانیم به مسابقات برویم.

دیدگاه‌ها