کد خبر : 2051695 | 09 تیر 1403 ساعت 19:54 | 8.3K بازدید | 28 دیدگاه

کاخا کالادزه:

گرجستان با روحیه می‌تواند اسپانیا را شکست دهد

کاخا کالادزه، اسطوره فوتبال گرجستان، امیدوار است کشورش با نظم و روحیه بر اسپانیا غلبه کند.

گرجستان با روحیه می‌تواند اسپانیا را شکست دهد

به گزارش "ورزش سه"، گرجستان به عنوان یکی از شگفتی‌سازان یورو 2024 موفق شد به مرحله یک هشتم نهایی پا بگذارد و در این مرحله حریف تیم اسپانیا شد که از آن به عنوان یکی از شانس‌های قهرمانی نام برده می‌شود.

کاخا کالادزه، مدافع اسبق میلان، با وب سایت وین‌وین مصاحبه کرد و یادآوری کرده که بازی مقابل اسپانیا برای کشورش چقدر مهم است: "بازی در مرحله حذفی یورو برای کشور ما و فوتبال گرجستان بسیار مهم است. اول از همه به خاطر اینکه تیم ما برای اولین بار در تاریخ در یورو شرکت می‌کند. این چیزی است که همه ما چه بازیکنان و همینطور هواداران سال‌ها منتظرش بودیم."

او درباره شروع کار گرجستان برای رسیدن به یورو گفت: "پیروزی مقابل یونان در 26 مارس (در مرحله پلی آف) برای کل کشور بسیار مهم بود، اما مهمتر از آن نتیجه کسب شده توسط تیم گرجستان در مسابقات قهرمانی اروپا است، جایی که اکنون در مرحله یک هشتم نهایی هستیم.

آن‌ها با نشان دادن سطحی بالا و زیبا در هر سه مسابقه جواز صعود را کسب کردند، این یک لحظه زیبا برای کل گرجستان بود. دنیا دید که مردم آن شب در تفلیس چگونه جشن گرفتند و هواداران چقدر خوشحال بودند."

2048765

کالادزه درباره بازی آینده مقابل اسپانیا گفت: "اسپانیا بدون شک یکی از بهترین تیم‌های تاریخ این مسابقات است و بازیکنانش از بالاترین سطح برخوردار هستند. البته بازی بسیار سختی برای تیم ما خواهد بود اما به این معنی نیست که برای اسپانیا هم آسان نخواهد بود."

او درباره احتمال شگفتی سازی گرجستان در این بازی گفت: "من میخواهم بدون تردید بر این موضوع تاکید کنم، چون در فوتبال امروز هر اتفاقی ممکن است بیفتد. برای تیم گرجستان آرزوی موفقیت دارم. باید به خاطر داشته باشیم و آگاه باشیم که با روحیه، نگرش و نظم تاکتیکی می‌توان حتی در مقابل اسپانیا نیز برنده شد."

دیدگاه‌ها