کد خبر : 2051773 | 10 تیر 1403 ساعت 06:33 | 29.8K بازدید | 18 دیدگاه

ده‌ها پاس پیش از فرار موسیالا

گل آلمان و شمایی از توتال فوتبال!

گل دوم آلمان یکی از گل‌های خاص یورو به حساب می‌آید.

 گل آلمان و شمایی از توتال فوتبال!

به گزارش ورزش سه، تیم ملی آلمان 15 دقیقه بعد از گل نخست مقابل دانمارک و در لحظاتی که بازی سخت و حساس شده بود به گل دوم و اطمینان بخش هم دست یافت تا برای صعود به جمع هشت تیم در بیست دقیقه پایانی با آرامش بیشتری بازی کند. 
اما این گل از چند جهت خاص بود. اول اینکه آلمانی ها در یک نمایش مالکانه و بعد از رد و بدل کردن پاس‌های زیاد با ضربه نهایی جمال موسیالا به گل رسیدند. 
اتفاق دوم آنجا بود که بعد از فرار موسیالا هم این بازیکن جوان هم مدافعی که تعقیبش می‌کرد یک لحظه مکث کردند و انگار برای حرکت مردد شدند. عجیب‌تر اینکه بعد از فرار موسیالا، کسپر اشمایکل هم ازدروازه‌اش بیرون نیامد و به نوعی اشتباه کرد.  
اما جالب‌تر از همه پاس بلند و تماشایی نیکو اشلوتربک بود که لقمه آماده‌ای برای موسیالا فراهم کرد. 

ویدئو: 346545

اشلوتربک که یکی از بهترین‌های بوندس لیگا در فصل اخیر بود در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک، ورزشگاه خانگی تیمش بوروسیا دورتموند با محرومیت جاناتان تاه به ترکیب اصلی رسید. 
او غیر از یک صحنه در نیمه نخست در مجموع عملکرد درخشانی مقابل دانمارک در امور دفاعی داشت  اما اوج نمایش این مدافع 24 ساله همان پاس 50 متری بود که با دید بالا و ظرافتی خاص موسیالا را با اشمایکل تک به تک کرد و پایه گذار گل دوم تیمش شد. 
اشلوتربک با این پاس تماشایی ثابت کرد از حیث بازی‌سازی نسبت به تاه کیفیت بالاتری دارد اما باید دید در بازی مرحله بعد هم فیکس خواهد بود یا تاه به ترکیب اصلی باز می‌گردد.

دیدگاه‌ها