کد خبر : 2052844 | 15 تیر 1403 ساعت 14:43 | 43.9K بازدید | 42 دیدگاه

اولین نشست سرمربی لپورپول: کلوپ عجب ارثی گذاشت!

آرنه اسلوت، سرمربی لیورپول، از تیمی که یورگن کلوپ برایش به جا گذاشته بسیار راضی است.

اولین نشست سرمربی لپورپول: کلوپ عجب ارثی گذاشت!

به گزارش "ورزش سه"، مدیران باشگاه لیورپول پس از رسمی شدن تصمیم یورگن کلوپ برای جدایی از این تیم در پایان فصل گذشته به سرعت جستجو برای پیدا کردن گزینه جدید را آغاز کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که اسلوت می‌تواند بهترین گزینه ممکن برای هدایت این تیم در فصل آینده باشد. 

این مربی روزهای بسیار درخشان و موفقی را روی نیمکت فاینورد سپری کرد و موفق شد قهرمانی در رقابت‌های لیگ هلند و جام حذفی این کشور را برای آنها به ارمغان بیاورد و مهارت و توانایی‌هایش را ثابت کند و حالا قرار است در این فصل روی نیمکت لیورپول در آنفیلد حضور داشته باشد. 

اسلوت امروز برای اولین بار به عنوان سرمربی لیورپول در نشست خبری حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. 

کلوپ و لقب آقای عادی: من فکر می‌کنم مسئه چیزی نیست که من به شما بگویم. چیزی که یورگن را خاص کرد تاثیری بود که بر جای گذاشت. او گفت که آقای عادی است اما هواداران نگاه متفاوتی به او داشتند. کاری که او برای این باشگاه کرد فراتر از عادی بودن بود. 

رقبای قهرمانی: مهم است که بتوانیم پیشرفت کنیم. شما انتظار دارید که سایر تیم‌ها بهتر باشند. این هدفی است که ما هم داریم. 

شناختن لیورپول: درک همه چیز کمی زمان می‌برد. من از این زمان استفاده خواهم کرد تا بتوانم این تیم را به بهترین شکل ممکن برای بازی اول آماده کنم. اگر شهر را بشناسید به شما کمک بیشتری می‌کند اما اگر بتوانید همه بازی‌ها را ببرید بیشترین کمک را در اختیار خواهید داشت. یکی از دلایلی که این باشگاه من را انتخاب کرد این است که سبک بازی ما زیاد متفاوت نیست. می‌خواهیم که هواداران به ورزشگاه بیایند و تیمی را با انرژی زیاد ببینند. این چیزی است که بیشتر از هر چیز روی آن تمرکز دارم.

2045453

بازیکنان جوان: من دوست دارم بازیکنان خوب را ببینم. خیلی مهم نیست که جوان یا مسن‌تر باشند. رشد بازیکنان جوان برای هر تیمی خوب است. انرژی را به باشگاه اضافه می‌کند. در نهایت همه چیز به کیفیت بستگی دارد. آنها خیلی خوب کار کردند. اگر به این روند ادامه دهند، این شانس را خواهند داشت که در ترکیب حضور داشته باشند. 

آشنایی با بازیکنان: من دیدارها و جلسات تمرینی زیادی را دیده‌ام. اما وقتی با آنها باشید، شناخت بهتری پیدا می‌کنید. اجرای سبک بازی مهم است اما کارهای بسیاری هست که باید به خوبی انجام دهیم. ما باید پیشرفت کنیم. شروع کار با آنها به ما چشم‌انداز بهتری خواهد داد. 

نقش مربیگری: این تغییری برای من نیست چون نحوه کار در اروپا همین است. همه چیز همکاری است. فقط ما نیستیم، افراد بیشتری هم هستند. من این سبک کار کردن را دوست دارم.

جانشینی کلوپ: باید جای خالی بزرگی را پر کنم اما تیمی را با فرهنگ پیروزی به ارث بردم. یکی از دلایلی که به اینجا آمدم این است که احساس کردم تیمی بسیار خوبی دارم. شما دوست دارید در باشگاهی با بازیکنان خوب و فرصت قهرمانی کار کنید. گذشته نشان می‌دهد که لیورپول می‎‌توند جام‌های بسیاری را به دست آورد. این فرصت برای قهرمانی هست. من دوست دارم قهرمان شوم و در این باشگاه این فرصت را خواهم داشت. 

صحبت با کلوپ: ما درباره مسائل بسیاری صحبت کردیم اما بین خودمان می‌ماند. آواز خواندن او برای من بسیار خاص بود. خوش شانس بودم که در فاینورد هم برایم سرودی ساختند. این که چنین اتفاقی در اینجا رخ دهد یعنی شروع خوبی است. 

2050663

گواردیولا: این مربوط به آینده است اما مربیان خوب بسیاری در این لیگ هستند. مطمئنا پپ یکی از آنهاست. من رقابت‌ها و مسابقات بسیاری را دیده‌ام. بی‌صبرانه منتظر کار در این تیم هستم اما منظورم به صورت خاص در تقابل با منچسترسیتی نیست. در حال حاضر اولین رقیب ایپسویچ است و مهم‌ترین آنهاست.

صحبت درباره بازیکنان: به صورت کلی هر بازیکن بزرگی دوست دارد قهرمان شود. من فکر می‌کنم فن دایک مایل است قهرمان یورو شود! او بازخواهد گشت و همه این بازیکنان مشتاق جام هستند. آنها عطش بسیاری دارند. من امیدوار هستم که خاکپو بهتر شود! امیدوارم که هلند در نیمه نهایی برابر انگلیس بازی کند. خاکپو تورنمنت بسیار خوبی داشته است.

آنفیلد: من دوباره اینجا بوده‌ام. یک بار به عنوان هوادار و زمانی که آن را به من نشان دادند. یکی از دلایل پیوستنم به فاینورد این است که داشتن هوادارانی که سبک بازی شما را تحسین کنند بسیار خوب است. آنها در هلند خاص هستند. این چیزی است که درباره لیورپول هم می‌گویم. اگر دیدارهای زیادی را تماشا کرده باشید متوجه ارزش هواداران می‌شوید. این بازی دو سر برد است. 

کادر فنی: انتظار داریم که دو نفر دیگر به جمع ما اضافه شوند. چند اعلام دیگر در آینده نزدیک داریم. 

اولین صحبت‌ها با لیورپول: من در فاینورد در باشگاهی بسیار خاص بودم. وقتی بحث لیورپول پیش آمد، می‌دانستم یکی از معدود باشگاه‌هایی است که حاضرم فاینورد را به‌خاطرش ترک کنم. از آن زمان متوجه شدم که این باشگاه چقدر حرفه‌ای است. ما خوش شانس بودیم که صحبت‌های خوبی داشتیم. آنها برای متقاعد کردنم از سبک بازی من حرف زدند. این چیزی است که دوست دارید بشنوید چون باید انگیزه‌ای فراتر از کسب جام داشته باشید.

تقویت تیم: نیازی به خریدهای خاص و زیاد نیست. ما تیم خوبی در اختیار داریم. می‎‌دانم که کارهای روزمزه چقدر مهم است. همه بازیکنان در باشگاه‌ها در یک سطح نیستند. ما همین الان هم تیمی بسیار خوب داریم. چند خرید خوب در سال گذشته داشتیم و باید به دنبال پیشرفت باشیم.

دیدگاه‌ها