کد خبر : 2053623 | 19 تیر 1403 ساعت 01:03 | 27.8K بازدید | 35 دیدگاه

حذف از المپیک و رسوایی بزرگ

شوک به ورزش ترکیه: کایالپ دوپینگی از آب درآمد!

رسانه‌های ترکیه از تست مثبت دوپینگ رضا کایالپ، کشتی‌گیر المپیکی این کشور، خبر دادند.

شوک به ورزش ترکیه: کایالپ دوپینگی از آب درآمد!

به گزارش "ورزش سه"، دقایقی پیش رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که کمیته جهانی المپیک از تست مثبت دوپینگ برای رضا کایالپ، کشتی‌گیر فوق سنگین این کشور که جواز حضور در المپیک را هم به دست آورده بود، خبر دادند.

رضا کایالپ که دو ماه پیش در مسابقات جهانی کشتی فرنگی با شکست مقابل فردین هدایتی، ستاره کشتی ایران، از حضور در نیمه نهایی بازمانده بود، با انتشار یک استوری، این خبر را تائید و اعلام کرده که المپیک پاریس را از دست می‌دهد.

کایالپ در استوری خود مدعی شده که از نظر تغذیه و دارو دقت همیشگی بر کار خود دارد و همه او را با این ویژگی می‌شناسند، اما چندی قبل بعد از بیماری که علائمش درد شدید گوش، سرگیجه و سردرد بود، به پزشک مراجعه کرد و دکتر داروهایی را به او داد که مورد تائید تیم پزشکی تیم ملی ترکیه هم بودند.

با این حال این کشتی‌گیر جوان اعلام کرده که مصرف این داروها باعث شده تا در تست اخیر دوپینگ او موادی مشاهده شود که باعث محرومیت او از المپیک پاریس شده و او را از این تورنمنت مهم دور نگه داشته است. رضا کایالپ از هواداران ترکیه‌ای خواسته تا حمایت و اعتماد خود را از او دریغ نکنند.

او سابقه سه مدال المپیک (دو برنز و یک نقره) را در کارنامه دارد و همچنین 5 مدال طلای قهرمانی جهان را هم در ویترین افتخارات خود می‌بیند که آخرین آن در رقابت‌های 2022 بلگراد به دست آمد. او همچنین 12 طلای اروپا را به دست آورده تا امید اول مدال طلا برای کاروان ترکیه در کشتی فرنگی لقب بگیرد.

در غیاب او حمزه باکر وارد تیم ترکیه خواهد شد تا در وزن 130 کیلوگرم برای قهرمانی تلاش کند.

در کاروان تیم ملی ایران امین میرزازاد به عنوان کشتی گیر 130 کیلوگرم فرنگی انتخاب شده است.

دیدگاه‌ها