کد خبر : 2054041 | 21 تیر 1403 ساعت 04:00 | 9.4K بازدید | 6 دیدگاه

پای استعدادیاب‌ها به داوری باز شد؛

اقدام تاریخی کمیته داوران برای پیشرفت داوری

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال از ایجاد طرح استعدادیابی برای بهبود شرایط داوری در فوتبال کشور پرده برداشت.

اقدام تاریخی کمیته داوران برای پیشرفت داوری

به گزارش "ورزش‌سه"، بحث توسعه داوری یکی از موضوعاتی بود که در جلسه دانیال مرادی با خبرنگاران مطرح شد و سرپرست کمیته داوران توضیحاتی برای پیشرفت داوران در فصل پیش رو و همینطور سال‌های آینده ارائه کرد. 
مرادی با تاکید بر اینکه مناطق جغرافیایی و استان‌هایی که وجود دارند به صورت دقیق برای بحث توسعه داوری مورد بررسی قرار بگیرند، اینطور حرف‌هایش را ادامه داد:« یکی از برنامه‌های توسعه که امسال می‌خواهیم اجرا کنیم، برای اولین در تاریخ فدراسیون فوتبال قرار است به امید خدا استعدادیابی را در داوری در لیگ‌های پایین از نونهالان، نوجوانان، جوانان و حتی امیدها آغاز کنیم.» 

ویدئو: 347222

او ادامه داد:« کشور را به هشت منطقه تقسیم می‌کنیم و برای هر منطقه یک سراستعدادیاب مشخص خواهیم کرد و یک سر استعدادیاب ملی که به عنوان مسئول توسعه داوری به ما کمک خواهد کرد. نیاز داریم جوانگرایی تزریق شود تا در کنار داوران باتجربه به ما کمک کنند. 32 استان ورزشی داریم که باید به ما کمک کنند و همگام ما باشند. تعامل فدراسیون و استان‌ها فرمول خوبی است که خروجی خوبی برای داوری کشور به همراه خواهد داشت.»
سرپرست کمیته داوران در پایان این بخش گفت: «به دنبال این هستیم که در داوری در سطح جهان حرف برای گفتن داشته باشیم و طی سال‌های اخیر نشان دادیم که در این زمینه پتانسیل لازم را داریم.»

دیدگاه‌ها