حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1283824/9 زمان: 21:00   1394/08/29 بازدید: 113,427

راز و رمز موفقیت تیمی که اولی را از دست نمی دهد

مظلومی با این روش صدرنشین لیگ است

صدرنشینی استقلال موضوعی است که پیش از شروع لیگ کمتر کسی آن را باور می کرد اما حالا آبی ها با شایستگی در صدر جدول رده بندی قرار گرفته اند.

به گزارش "ورزش سه"، هرچند تیم پرویز مظلومی هنوز هم مشکلاتی در خط هافبک خود دارد اما به اندازه کافی دلیل وجود دارد که استقلال را شایسته صدرنشینی در لیگ برتر بدانیم. دلایلی که می تواند ثابت استقلال تیمی به مراتب بهتر از فصل گذشته است و البته از بسیاری از تیم های لیگ برتری هم کیفیت بهتری را ارائه می دهد.

خط آتش مرگبار

هرچند مهاجمان استقلال در این فصل آمار موفقی در گلزنی نداشته اند ولی خط هافبک استقلال حسابی موفق شده اند جور آنها را بکشند. استقلال در این فصل 21 گل زده که این نشان از کیفیت تهاجمی این تیم دارد. جالب است که بدانید دومین خط حمله خوب لیگ مربوط به پرسپولیس و ذوب آهن می شود که هرکدام تنها 16 گل زده اند، یعنی 5 گل کمتر از استقلال تنها در 12 هفته. این موضوع می تواند نشان بدهد که بیشترین درصد موفقیت استقلال به خاطر میل تهاجمی این تیم است.


مهدی رحمتی، یک سوپر استار واقعی

مهدی رحمتی بی تردید یکی از ازکان اصلی صدرنشینی استقلال است. استقلال حداقل در 5 بازی روی توانایی های کاپیتان خود تکیه کرده است و موفق شده نتیجهه لازم را بگیرد. هرچند رحمتی در مجموع 12 هفته ای که در درون دروازه استقلال قرار گرفته تنها 4 کلین شیت داشته است اما بی تردید به جز این بازی ها، در چند بازی به تنهایی جلوی باز شدن دروازه استقلال را گرفته است و مظلومی باید بخش زیادی از موفقیت های امروزش را مدیون دروازه بان خود باشد. رحمتی در بازی با سپاهان، گسترش فولاد و نفت تهران نقش پررنگی را در پیروزی استقلال داشته است و شاید اگر هر دروازه بانی به جز او در بازی با پرسپولیس و پدیده در درون دروازه استقلال قرار گرفته بود، شکست سنگینی در انتظار شاگردان مظلومی بود.


می برند، حتی بدون 3 ستاره ملی پوش

شاید بارزترین نکته تیم مظلومی این باشد که به یک بازیکن متکی نیست. اگر نگاهی به همین بازی استقلال- فولاد بیندازید متوجه می شوید تیم مظلومی تکیه به ستاره هایش ندارد. در بازی امشب میثم مجیدی، امید ابراهیمی و خسرو حیدری حضور نداشتند اما جوان های استقللال به خوبی جای آنها را پر کردند و استقلال برد بدون حرف و حدیثی را بدست آورد. در این باره می توانید این استقلال را با تیم فصل گذشته اش مقایسه کنید. تیمی که تنها غیبت جاسم کرار آن را به مرز نابودی کشاند.

میانگین سنی پایین

مظلومی از شروع فصل به خوبی موفق شده میانگین سنی تیمش را پایین بیاورد و حالا این بازیکنان جوان هستند که نقش تعیین کننده ای در پیروزی های استقلال دارند. بی تردید با تزریق شدن بازیکنانی مثل روزبه چشمی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، محسن کریمی و حتی علیرضا رمضانی استقلال در این فصل بسیار با طراوت تر از فصل گذشته بازی می کنند و البته در نتیجه گیری هم همین بازیکنان نقش اصلی را ایفا کرده اند.

همه جوره گل می زنند

تماشاگران استقلال سال ها عادت کرده بودند که تیم شان به یک روش گل بزند اما امسال خبری از گل های یکنواخت نیست. در 3 سال گذشته تنها تاکتیک استقلال برای رسیدن به گل سانتر از کناره ها و استفاده از ضربات سر بوده است اما تیم مظلومی هم از این لحاظ تیم خطرناکی است و هم با داشتن بازیکنانی مثل جابر انصاری و یا فرشید اسماعیلی در استفاده از عمق خط دفاع حریف هم تیم زهردای محسوب می شود. امسال بسیار سخت است که مدافعان حریف بتوانند راه گلزنی شاگردان مظلومی را ببندند.


هر موقعیت، یک گل

تیم مظلومی گل زدن را بهتر از هرکار دیگری بلد است. نگاهی به بازی های استقلال نشان می دهد که این تیم در هفته های اخیر از حداقل موقعیت ها حداکثر استفاده را کرده است و با همین روش هم پیروزی های بی حرف و حدیثی را بدست آورده است. در روزهایی که بیشتر تیم های لیگ برتری با مشکل گلزنی روبرو هستند، استقلال از این نظر یکه تازی می کند.

مطلب از: فرزام محمدعلیها
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.