حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1328317/7 زمان: 15:59   1395/03/05 بازدید: 63,779

دستیار ویسی ماموریت را ادامه می دهد

پورموسوی سرمربی تیم قهرمان ایران شد

پس از چند روز پرفراز و نشیب سید سیروس پورموسوی به عنوان جانشین عبدالله ویسی انتخاب شد تا فصل بعد بازهم یک مربی خوزستانی بالای سر تیم قهرمان باشد.

به گزارش"ورزش سه"، پس از اینکه استقلال خوزستان موفق شد جام قهرمانی را در ورزشگاه غدیر بالا ببرد، به یکباره و در حالی که هنوز ده روز از بالا بردن جام نگذشته بود، عبدالله ویسی به پیشنهاد تمدید قرارداد این تیم پاسخ منفی داد تا از این تیم جدا شود.


پس از این رفتن، استقلال خوزستانی ها برای جانشین چند گزینه را بررسی کردند و در نهایت فرصت را به سید سیروس پورموسوی دادند تا توانایی خود را در تیم استقلال خوزستان نشان دهد.


نگاهی گذرا به زندگی این مربی جوان می اندازیم:


سید سیروس پورموسوی فوتبالش را از زمین های خاکی طالقانی(16 هکتاری معروف) شروع کرد، زمینی که بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران معرفی کرده است.


پورموسوی ابتدای دوران فوتبالش دروازه بان بود و حتی مقطعی داوری می کرد. پس از این اتفاق پورموسوی به مربی گری روی آورد و در سال 1374 همراه با تیم منتخب جوانان خوزستان قهرمان ایران شد، تیمی که براتوند سرمربی آن بود.


پس از این موفقیت دوران مربی گری وی کلید خورد و به تیم کارون اهواز پیوست و با تیم جوانان کارون مقطعی قهرمان باشگاه های ایران شد. سید سیروس از همان ابتدا به عنوان مربی بازیکن ساز معروف شد. بازیکنانی چون حسین کعبی، ایمان مبعلی، ناجی بداوی، مصفی قنبری، سامان موسوی و...


پس از آن مقطعی به استقلال اهواز پیوست و سپس بعد از اینکه اصغر باقریان به عنوان مدیرعامل فولاد خوزستان انتخاب شد ، به عنوان سرمربی به تیم جوانان فولاد رفت و بعد از آن به عنوان سرمربی تیم امیدانتخاب شد.
پس از این اتفاق مقطعی کوتاه به عنوان دستیار وینگو بگوویج و بعد از تغییر و تحولات به پرسپولیس اهوازرفت. بعد از این تیم به فولاد بازگشت.


سید سیروس پورموسوی سپس در لیگ برتر استان سرمربی گری کرد و همراه با تیم ملی حفاری قهرمان شد، نکته جالب حضور فرشاد بختیاری زاده به عنوان دروازه بان در این تیم بود، بختیاری زاده اکنون مربی دروازه بانان استقلال خوزستان است. پس از این دوری بلند مدتی از فولاد داشت و سپس با کمک و درایت سیف الله دهکردی عضو کمیته فنی باشگاه فولاد در رده پایه شد.

 


پس از این و هم زمان با آمدن استقلال خوزستان به همراه مجید باقری نیا به عنوان کمک مربی در این تیم حاضر شد و پس از اینکه مجید باقری نیا از استقلال خوزستان رفت و عبدالله ویسی به این تیم آمد، سید سیروس پور موسوی بازهم به عنوان کمک مربی اول در این تیم حضور داشت و در سومین سال توانست همراه این تیم قهرمان شود.


حال باید منتظر دوران جدید استقلال خوزستان با سید سیروس پورموسوی  بود، مربی جوان والبته آینده داری که حال باید خود را ثابت کند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.