حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1591070/1 زمان: 15:00   1397/11/23 بازدید: 16,004

رفعتی: زیرساخت‌های اجرایی شدن سیستم VAR وجود ندارد

داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند

رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال می‌گوید اگر بخواهیم سیستم ویدئو چک را در همه ورزشگاه‌های لیگ برتری داشته باشیم باید هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند.

به گزارش ورزش سه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی گفت: سعی کردیم در نیم فصل دوم لیگ برتر از داوران پشت دروازه استفاده کنیم تا هجمه علیه داوران را کمتر کنیم. همچنین در تشخیص اشتباهات در زمین مسابقه به داوران کمک کنند که خوشبختانه این رویه موثر بوده است. حتی ناظران داوران اعلام کردند بازی‌ها با آرامش بیشتری دنبال می‌شود.

 

وی ادامه داد: با توجه به گزارش ناظران در دو دیدار فولاد خوزستان - پرسپولیس و نساجی مازندران - تراکتورسازی نکاتی وجود داشت که در روزهای آینده با گروه آنالیز فیلم بازی‌ها را بازبینی می‌کنیم و اگر موردی وجود داشت آن را اعلام می‌کنیم ولی در کل شاهد قضاوت‌های خوبی از داوران در هفته هفدهم لیگ برتر بودیم. با این حال داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند.

 

رفعتی درباره اجرایی شدن سیستم VAR در ورزشگاه‌ها گفت: آنچه مسلم است زیرساخت‌های این سیستم باید در همه ورزشگاه‌های ما وجود داشته باشد و با توجه به فضای ورزشگاه‌ها امکان جانمایی دوربین‌ها شاید باعث بروز مشکلاتی در اجرا شود. در حال حاضر همان طور که می‌دانید به جز آزادی بقیه ورزشگاه‌ها باید از نظر سخت‌افزاری بروز شوند. برهمین اساس اگر بخواهیم سیستم ویدئو چک را در همه ورزشگاه‌های لیگ برتری داشته باشیم منوط به آن است که هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌ها همکاری لازم را در این زمینه با فدراسیون فوتبال انجام دهند تا همه تیم‌ها از این مزایا به طور یکسان استفاده کنند.

 

رئیس دپارتمان داوری خاطرنشان کرد: کلاس مدرسان MA FIFA به مدرسی محمدصالح سوبخیدین را از 29 بهمن‌ماه به مدت 5 روز در هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار خواهیم کرد.  این دوره‌ها در راستای توسعه هدفمند و فراگیر دانش داوری صورت می‌گیرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.