کد خبر: oy551 زمان: 15:45 1398/01/01   بازدید: 184

عبدالغنی شهد سرمربی المپیک عراق:

در هیچ جای دنیا چنین برنامه ریزی وجود ندارد

 سرمربی عراق با انتقاد از برنامه مسابقات اعتقاد دارد که این برنامه ریزی به سلامت تمام تیم ها ضربه خواهد زد.

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات مقدماتی المپیک ازمرحله اول از فردا دوم فروردین ماه به میزبانی ایران در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد و تیم فوتبال امید ایران با تیم های امید عراق ، یمن، و ترکمنستان هم گروه است.


به همین دلیل سرمربی تیم فوتبال المپیک عراق عبدالغنی شهد درآستانه دیدار این تیم در برابر یمن با حضوردرنشست مطبوعاتی پیش از بازی درخصوص شرایط تیمش و مسابقات اظهار داشت:« ابتدا باید بگویم که ما رویاها و آرزوهای بزرگی را برای صعود از این مرحله داریم و به خاطر اینکه به سابقه و پیشینه تیم المپیک عراق نگاه می کنیم.   تیم فوتبال امید عراق دردوره قبلی موفق به صعود به مسابقات المپیک شد ودر آن جا هم نتایج بسیار خوبی را کسب کردکه افتخاری برای فوتبال کشورعراق بود وبه همین دلیل ما هم می خواهیم این موفقیت را دوباره تکرار کنیم .»


وی در ادامه افزود:«  با این وجود باید بگویم برای تمامی حریفان در گروه احترام زیادی قائل هستیم ، ضمن اینکه امید زیادی برای صعود از این گروه را داریم. شاید بعضی ها تصور کنند ایران و عراق شانس اول گروه هستند و فینال این  گروه بین این دوتیم برگزار خواهد شد. اما من چنین نظری ندارم . به نظرمن فاصله بین تیم ها در گروه بسیار کم است و در گروه سختی قرار داریم و قدرت‌های نزدیکی دراین گروه وجوددارند.همچنین تیم دوم هم تلاش می کند که به عنوان یکی ازبهترین تیم های برتر دوم به مرحله بعدی صعود  کند.»


عبدالغنی با انتقاد از فشردگی شدید مسابقات که باید تیم ها درعرض 6 روز سه بازی انجام دهند گفت:«یکی از چیزهایی را که باید به آن اشاره کنم برنامه عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا است تقریبا در هیچ کجای جهان مسابقاتی بدین شکل برگزار نمی شود. متاسفانه این در حالی است که AFC دائما در خصوص سلامتی  بازیکنان تاکید ویژه ای دارد. واقعا چرا باید مسابقات با این عجله برگزار شود که حتما در کیفیت و سلامت بازیکنان تاثیر زیادی می تواند داشته باشد و فرصتی برای ریکاوری و آمادگی سازی تیم ها بین بازی های عملا وجود نخواهد داشت.»

 

وی در خصوص غیبت بازیکنانی مثل مهند علی هم اشاره کرد:« ما در این تیم از بازیکنان تیم ملی بزرگسالان استفاه نکردیم و سعی کردیم از بازیکنانی که بتوانند در اردوهای خودمان حضور داشته باشند استفاده کنیم .»