حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1606940/1 زمان: 09:26   1398/02/04 بازدید: 829

کسب عنوان 14 و 26 ایران در مسابقات شطرنج گرنک

نمایندگان شطرنج ایران در مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان عناوین چهاردهم و بیست و ششم را بدست آوردند.

به گزارش ورزش سه و به نقل از سایت فدراسیون شطرنج، پرونده مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان بسته شد و نمایندگان کشورمان (محمد امین طباطبایی و علیرضا فیروزجا) با کسب 7 امتیاز به ترتیب عناوین چهاردهم و بیست و ششم را بدست آوردند. این مسابقات با حضور نزدیک به هزار شطرنجباز و در 9 دور به روش سوئیسى برگزار شد.
 

در جریان برگزارى دور سوم این رقابت‌ها، علیرضا فیروزجا نماینده شطرنج کشورمان در اقدامی جوانمردانه و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین حاضر به رویایی با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشد و یک امتیاز را از دست داد تا عملاً از جام قهرمانى دور شود.

 

فیروزجا مرد شماره یک شطرنج ایران، دور سوم مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان با رفتار جوانمردانه خود یک امتیاز از دست داد تا در نهایت نتواند مجموع امتیازات خود را به عدد 8 برساند و جام قهرمانى را به دست آورد. پیش از این هم آرین غلامی در بخش بلیتس جام ریلتون سوئد در اقدامی جوانمردانه مقابل حریف اسرائیلی حاضر نشد.

 

دنیل فریدمان، استاد بزرگ لتونیایی تبار آلمان با 7.5 امتیاز و کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها در سال آینده برای سومین بار در سوپر تورنمنت گرنک دست به مهره خواهد شد.

 

 
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.