حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1608107/50 زمان: 10:34   1398/02/09 بازدید: 115,413

جوانمردی، دعوا، اخراج؛ درام شکسپیری در الند رود

این فرپلی نبود، دیوانگی بود!

اتفاق‌های عجیب بازی دیروز لیدز و استون‌ویلا با محوریت دستور مارسلو بیلسا به بازیکنانش برای گل خوردن از آستون‌ویلا به بحث‌های زیادی درباره جوانمردی و بازی جوانمردانه در فوتبال دامن زده.

به گزارش "ورزش سه"، دو تیم لیدز و استون‌ویلا دیروز یکشنبه در رقابتهای چمپیونشیپ، در زمین لیدز به مصاف هم رفتند. لیدز گل اول بازی را در حالی به ثمر رساند که آلبرت آدوما بازیکن استون‌ویلا مصدوم شده و روی زمین افتاده بود اما بازیکنان لیدز توپ را بیرون نزده و همین توپ وارد دروازه ویلا شد. بعد از دعوا بین بازیکنان دو تیم احمد الغازی بازیکن ویلا از زمین اخراج شد اما بیلسا از این لحظه به بعد به چهره اول میدان تبدیل شد و به بازیکنانش دستور داد تا اجازه دهند استون‌ویلا گل تساوی را به ثمر برساند. بازی در حالی با نتیجه 1-1 به پایان رسید که امیدهای لیدز برای صعود اتوماتیک به لیگ برتر با این تساوی رنگ باخت.

 

 

بازی لیدز و استون‌ویلا در عرض چند دقیقه دو گل، یک کارت قرمز و دعوای بازیکنان دو تیم را به خود دید. وقتی جاناتان کوجیا به زمین افتاد و مشخص بود که مصدوم شده است، نیمی از بازیکنان استون‌ویلا سر جاهایشان ایستادند و انتظار داشتند لیدز توپ را بیرون بزند. اما لیدزی‌ها به بازی ادامه دادند تا ماتوش کلیچ در دقیقه 72 برای لیدز گل زده و این تیم را 1-0 جلو بیندازد. این حرکت خشم بازیکنان استون‌ویلا را به دنبال داشت.

 

 

در درگیری بازیکنان دو تیم که بعد از این صحنه اتفاق افتاد داور یکی از بازیکنان ویلا را اخراج کرد و مارسلو بیلسا سرمربی لیدز به بازیکنانش دستور داد هیچ حرکتی نکرده و اجازه بدهند استون‌ویلا گل تساوی را به ثمر برساند.

 

بعد از گل لیدز بازیکنان استون‌ویلا از اینکه بازیکنان لیدز توپ را بیرون نزده‌اند خشمگین بودند ولی لیدزی‌ها می‌گفتند کوجیا که روی زمین افتاده از ناحیه سر آسیب ندیده و بنابراین نیازی نبوده که توپ را بیرون بزنند.

 

 

درحالیکه همه بازیکنان دو تیم و نیمکت‌های دو تیم در حال جدال لفظی و درگیری ملایم فیزیکی بودند یک بازیکن لیدز در حالی که صورتش را گرفته بود روی زمین افتاد و تصاویر آهسته نشان داد انور الغازی بازیکن ویلا با آرنج دستش به صورت او نواخته است. با اینکه به نظر می‌رسید بازیکن لیدز در این صحنه اغراق کرده ولی داور الغازی را اخراج کرد تا تنش بین نیمکت‌های دو تیم به اوج برسد.

 

 

در این لحظات بود که مارسلو بیلسا، سرمربی لیدز و جان تری، دستیار سرمربی استون‌ویلا درحالیکه با هم در حال صحبت کردن بودند در تصاویر تلویزیونی ثبت و ضبط شدند. کسی نمی‌داند بین بیلسا و جان تری چه گذشته و چه حرفهایی بین آنها رد و بدل شده، ولی بین آنها هر چه گذشته باشد، این صحبتهای ظاهراً روی بیلسا تاثیر گذاشته چرا که او بعد از این به کنار خط آمد و درحالیکه بازیکنان دو تیم برای شروع مجدد بازی سر جاهایشان قرار گرفته بودند فریادزنان دستوراتی را به بازیکنان خود ابلاغ کرد.

 

 

وقتی داور در سوت خود دمید، بازیکنان لیدز اجازه دادند بازیکنان استون‌ویلا به راحتی به سمت دروازه‌شان حرکت کرده و گل مساوی را به ثمر برسانند.

 

 

البته همه بازیکنان لیدز به جز پونتوس جانسون که درحالیکه آلبرت آدوما به سمت دروازه لیدز می‌دوید تا گل را به ثمر برساند سعی کرد مانع او شود.

 

دروازه‌بان لیدز اما اجازه داد توپ وارد دروازه‌اش شود. بعد از این بود که درگیری شدید لفظی بین بازیکنان دو تیم دوباره آغاز شد. جانسون که از تصمیم سرمربی‌اش بیلسا عصبانی بود بسیار خشمگین به نظر می‌رسید و هم‌تیمی‌های او سعی در آرام کردنش داشتند.

 

 

بازی در نهایت با نتیجه 1-1 به پایان رسید تا هم لیدز و هم استون‌ویلا در تلاش برای قطعی کردن صعودشان به لیگ برتر و رقابتهای پلی‌آف باشند. این در حالی بود که لیدز در صورت پیروزی در این مسابقه به صورت اتوماتیک صعودش به لیگ برتر را قطعی کرده بود.

 

بیلسا، مرد اول جنجال‌های این مسابقه بعد از بازی گفت:" ما گل را به آنها پس دادیم. واقعیت همان است که همه با چشمان خود دیدند. فوتبال انگلیس به خاطر اخلاق ورزشی و روحیه جوانمردی معروف است پس دیگر لازم نیست راجع به این موضوع نظری بدهم چون این مسائل در انگلیس رایج است".

 

به نظر می‌رسد بیلسا که از چندی پیش به دلیل برخی حرکات کادر فنی‌اش به اتهاماتی مثل جاسوسی از تیم‌های رقیب متهم شده بود دیروز فرصت را مناسب دیده تا به فوتبالدوستان انگلیسی نشان دهد او مربی‌ای است که برای ارزش‌هایی مثل جوانمردی و اخلاق ورزشی ارزش قائل است و کسی نمی‌تواند او و تیمش را به رفتار غیرورزشی متهم کند.

 

آرش جلال منش

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.